Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski szykuje kadrowe zmiany w dyplomacji

Radosław Sikorski szykuje personalne roszady w dyplomacji. Zmiany ambasadorów mają nastąpić w kluczowych dla Polski placówkach: w Waszyngtonie, Brukseli, Berlinie, Paryżu i w Londynie. Szef MSZ musi się w tej sprawie porozumieć z prezydentem Komorowskim, który chce mieć wpływ na wspomniane zmiany.

Minister Sikorski szykuje kadrową rewolucję w dyplomacji / Fot. Kai Mork/wikimedia/CC-BY-3.0Minister Sikorski planuje wymianę ambasadorów w najważniejszych dla Polski placówkach - do takich informacji dotarli dziennikarze wprost.pl. W ministerstwie trwa intensywne poszukiwanie kandydatów.

Spekuluje się, że ambasadorem w Waszyngtonie może zostać wiceminister w MSZ Bogusława Winida lub Ryszard Schnepf, obecny ambasador w Madrycie. Największe szanse na objęcie placówki w Londynie ma Witold Sobków, który jest ambasodorem przy ONZ.

Przedstawicielstwo przy UE w Brukseli może objąć szef departamentu polityki europejskiej MSZ Artur Harazim. Na ambasadora w Hadze "przymierzany" jest wiceminister spraw zagranicznych Jan Borkowski. Na placówkę do Tunezji wyjechać ma Anna Raduchowska-Brochwicz z MSZ. Minister Sikorski planuje też wymianę ambasadorów w Berlinie, Paryżu, Pradze, Sztokholmie, Kopenhadze i Zagrzebiu.

Plany Sikorskiego może pokrzyżować prezydent Komorowski, który mianuje ambasadorów i który chce mieć wpływ na obsadę dyplomatycznych placówek. Pracownik Kancelarii Prezydenta powiedział reporterom "Wprost", że: "Na pewno nie może być tak, że o wszystkim jednoosobowo będzie decydować Sikorski. Obsada placówek musi zostać skonsultowana z Pałacem. W końcu to prezydent mianuje w Polsce ambasadorów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (121):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 09.01.2012 14:38

Moi dwaj 20 sto paroletni wujowie,bracia Kondratowicze zginęli w Powstaniu Warszawskim. Natychmiast na wieść o jego wybuchu przylecili do Polski z Sydney w Australii,gdzie mieszkali. Nikt i nic nie mogło ich powstrzymać. Takie to było wychowanie ''Bóg,Honor,Ojczyzna''. Żałuję,że nigdy ich nie poznałam. Historii nie można zmienić ani odwrócić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@f
A nie sądzi Pan, że gdyby do powstania nie doszło i tych dwoje się pobrało, to ich dzieci powiększyłyby grono prawdziwych patriotów, jakich trzeba temu krajowi? Przecież Sowieci zacierali ręce, patrząc, jak ginie kwiat polskiej młodzieży! Zresztą po ujawnieniu zbrodni w Katyniu było oczywiste, że nie pomogą powstańcom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 09.01.2012 09:54

Znałem miłą Panią z małego miasteczka,której narzeczony pojechał do Warszawy by walczyć w PW i zginął.Ta miła Pani, jak wiele jej podobnych, nigdy nie wyszła za mąż.Ta mało obeznana w wielkiej polityce(przeciwnie do zdradka) Osoba, całym swoim życiem potwierdzała sens PW.To wszystko panowie konsumenci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Feliks Wróblewski
  • Feliks Wróblewski
  • 09.01.2012 02:29

Mirosław Kraszewski jest Żydem i to ukrywa,gadając na innych. To znana metoda ukrywania swojej tożsamości. Ma rysy zdecydowanie semickie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo heroizm uczestników Powstania jest czymś tak oczywistym, że my Polacy nie musimy już o tym wspominać w każdej wypowiedzi. Nikt nie uważa inaczej, więc nie ma potrzeby bez przerwy tego powtarzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracajac do tematu dyplomaty Ministra Sikorskiego, on na to nie wpadl na pomysl, zeby powiedziec o PW jako o "heroicznym antyniemieckim zrywie". Przeciez by jemu i zadnemu Polakowi taka wypowiedź nie zaszkodzila. Ale zdolal PW publicznie upodlic. Tak to zostalo odebrane. Za co mu na pewno niektórzy dziękują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marta Jenner Dzisiaj 22:39
Może to również zabrzmi abstrakcyjnie, ale w przypadku powstania warszawskiego określenia "heroiczny antyniemiecki zryw" i "narodowa katastrofa" nie wykluczają się nawzajem.
===============================================
PS. Wracajac do Ministra Sikorskiego, on na to nie wpadl. Dla niego w publicznej wypowiedzi, to tylko katastrofa. Tak wygląda polska dyplomacja. O tym tutaj dyskutujemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
M. Biernacki
  • M. Biernacki
  • 08.01.2012 23:38

Panie Mirosławie. Niech weźmie pan coś na wstrzymanie, uspokojenie. Główka pracuje już nie tak jak powinna? PW było heroicznym zrywem antyniemieckim, który zakończył się katastrofą. Na temat żony w burdelu pan się nie wypowiadaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za link, umknął mi ten artykuł!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ps."Jodła"
  • ps."Jodła"
  • 08.01.2012 22:53

Pani Marta Jenner idealnie trafiła w sedno tematu .W swoim wpisie o godzinie 22:39 .
Proponuje kontynuować ten wątek dalej .
Proszę przeczytać wyśmienity tekst pani Sylwii Legutko na ten temat i generała Andersa.
"Władysław Anders : generał, który marzył o niepodległej Polsce "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.