Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski w krzyżowym ogniu pytań

Radosław Sikorski promował dziś w Sopocie swoją książkę ,,Prochy świętych. Afganistan czas wojny".

Wizyta byłego ministra obrony w Sopocie wywołała pozytywne emocje. Mieszkańcy Trójmiasta przyszli na spotkanie nie tylko z powodu promocji książki, lecz również dlatego, że wciąż darzą go ogromną sympatią i szacunkiem.

– Radosław Sikorski to bardzo interesująca postać. Posiada ogromną wiedzę zarówno na tematy militarne jak i społeczne. Mam zamiar kupić jego najnowszą książkę i oczywiście poprosić o dedykację. Będzie to świetna pamiątka – deklarował jeszcze przed spotkaniem mieszkaniec Oliwy. Była nauczycielka z Sopotu także ceni sobie Radosława Sikorskiego. W jej pamięci wciąż pozostaje moment pożegnania ustępującego ministra obrony narodowej z wojskiem. – Pan Sikorski zrobił to z ogromnym uczuciem – dodaje.

"Prochy świętych. Afganistan czas wojny" / Fot. okładka książkiWielu z przybyłych chciało zadawać pytania na tematy militarne lub dotyczące polityki, moderator spotkania, Krystian Nehrebecki już na wstępie poprosił, by dotyczyły one jednak spraw związanych z książką. Mimo to, zgromadzeni w Urzędzie Miasta chcieli dowiedzieć się od byłego ministra obrony więcej na temat wojny w Afganistanie. Pytali także o jego stosunek do tarczy antyrakietowej oraz czym zajmuje się obecnie. Radosław Sikorski na te i inne pytania odpowiadał cierpliwie.

Podczas spotkania można było również posłuchać fragmentów książki. – Podróży po Afganistanie ogarniętym wojną było kilka. Z każdej z nich codziennie sporządzałem skrupulatne kilkustonicowe notatki. Książka powstała na ich na podstawie. Proces pisania trwał około roku i polegał na selekcji materiału – powiedział Radosław Sikorski. Warto dodać, że pisał w języku angielskim.

Choć książka zawiera liczne opisy starć wojennych, autor sporo miejsca poświęca także różnicom pomiędzy tradycją chrześcijańską a muzułmańską, w której koran traktowany jest w sposób dosłowny. Czytelnicy znajdą tu również muzułmańską definicję dżihadu, czyli świętej wojny. Sopockie spotkanie odbyło się w ramach cyklicznych Biesiad Literackich. Zorganizowała je tutejsza Miejska Biblioteka wraz z Agencją Nehrebeckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.