Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski z oficjalną, trzydniową wizytą w USA

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, przebywa właśnie z oficjalną wizytą w Stanach Zjednoczonych. Tematem rozmów szefa polskiej dyplomacji z amerykańskimi politykami będzie m.in. bezpieczeństwo międzynarodowe oraz kwestia wiz.

Radosław Sikorski / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radek_Sikorski_051207-D-2987S-040.jpgWizyta Radosława Sikorskiego w Stanach Zjednoczonych koncentrować się będzie na stosunkach polsko-amerykańskich. Jednym z ich aspektów jest sprawa utrzymywania obowiązku wizowego dla Polaków.

- Jesteśmy jedynym krajem strefy Schengen, który nadal musi mieć wizy do Stanów Zjednoczonych. To anomalia - podkreślił Radosław Sikorski.

Pretekstem do zajęcia się kwestią wiz podczas tej delegacji była także wizyta szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, w Waszyngtonie. W rozmowie z wiceprezydentem Joe Bidenem poruszył on kwestię obowiązku wizowego Polski oraz paru innych krajów Unii Europejskiej.

Szef MSZ podkreślił, że strona amerykańska dobrze zna stanowisko Polski w tej sprawie, ale to ona musi rozwiązać ten problem. Jednocześnie zaznaczył, że cieszy się z postawy Unii Europejskiej, która traktuję tę sprawę jako swoją. Szef polskiej dyplomacji wyraził nadzieję, że z tego pułapu może wreszcie uda się ją rozwiązać.

Bezpieczeństwo międzynarodowe


Radosław Sikorski, podczas swojej trzydniowej wizyty, będzie również rozmawiał o zaangażowaniu NATO w operację wojskową w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mnie się wydaje że minister Radosław Sikorski jest wielce nieskuteczny. Pożyjemy, zobaczymy. Może w tej kwestii coś mu się uda.
Przeważnie próbują i nici z tego wychodzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wątpię czy wpływy coś tu dadzą.. też wydaje mi się, że dłuuugo nic się nie zmieni w tej kwestii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwestia wiz i tak pozostanie bez zmian- Polska ma za wysoki wskaźnik składania o nie podań a także odrzucania wniosków. Kolejna podróż, kolejne rozmowy i tak w tym nic nie pomogą.
No chyba że Pan minister wyruszył wspólnie z żoną(Amerykanką)- tylko jej biznesowe znajomości(niezwykle wpływowa rodzina) mogłyby doprowadzić do jakichkolwiek zmian...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.