Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4096 miejsce

Radosław Skóra z Grand Prix 13. MJSS w Ostrowcu Świętokrzyskim

Malarstwo, grafika, rzeźba, obiekty przestrzenne – to tylko niektóre dziedziny sztuki reprezentowane na otwartej w piątek, 14 października 2016 roku wystawie 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nagrodzone i wyróżnione prace Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej i Wojciecha Mendzelewskiego. / Fot. Krzysztof KrzakImpreza organizowana cyklicznie od 1996 roku przez ostrowieckie Biuro Imprez Artystycznych cieszy się niezwykłym zainteresowaniem twórców, zwłaszcza młodych, którzy możliwość pokazania swoich dokonań podczas Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki uznają za szansę zaistnienia w świecie sztuki. Ale i artyści mogący się już pochwalić znaczącym dorobkiem twórczym też chętnie przysyłają swoje prace do Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W tym roku dzieła sztuki w liczbie 423 nadesłało 161 twórców. Do finału, czyli prezentacji podczas 13. MJSS jury pod przewodnictwem prof. krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Adama Wsiołkowskiego i z udziałem prof. StanisławaLaureaci 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim z Prezydentem Miasta, Jarosławem Górczyńskim. / Fot. Krzysztof Krzak Tabisza – rektora ASP w Krakowie, prof. Antoniego Janusza, prof. Rafała Strenta i prof. Adama Styki (wszyscy z ASP w Warszawie) dopuściło 185 prac 111 artystów (w tym m.in. z USA, Austrii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet Syrii i Indii; ostrowieckie środowisko artystyczne reprezentowali swoimi pracami: Artur Bartkiewicz, Marcin Jedlikowski, Aleksander Salij, Zbigniew Sawaryn i Tadeusz Szypowski). W połowie sierpnia, po obejrzeniu wybranych prac w oryginale przyznano także nagrody.

Radosław Skóra - zdobywca Grand Prix 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakGrand Prix 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, otrzymał Radosław Skóra z Lublina za monumentalną rzeźbę wykonaną w stalowej blasze spawanej zatytułowaną "Drzewo". Drugą nagrodę otrzymała Joanna Janowska - Augustyn za zestaw prac wykonanych w technice druku cyfrowego "Natura morta". Trzecia nagroda powędrowała do Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej; nagrodzono ją za zestaw obrazów olejnych "W stronę ciszy". Wyróżnienia honorowe jury przyznało'Drzewo' Radosława Skóry, najlepsza zdaniem jury praca Salonu Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak Wojciechowi Mendzelewskiemu za obiekt wykonany z blachy i papier - mâché "Pola niepamięci II" oraz Lechowi Mazurkowi za dwie prace "Bez tytułu" wykonane w technice cyfrowej. Specjalną Nagrodę Honorową Rektora ASP w Krakowie prof. Stanisław Tabisz przyznał Izabeli Kicie za obraz namalowany w technice akrylowej z cyklu "Czary mary 1".

Dzieła prezentowane na 13. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki można oglądać w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych do końca listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Faktycznie, Grand Prix 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki - robi ogromne wrażenie....
Relacja napisana w bardzo ciekawy sposób...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.