Facebook Google+ Twitter

Radosna "tfurczość" gorliwych urzędasów

Bywają wiadomości, po których czuję się równie kiepsko, jak agent z licencją na zabijanie po drinku - o zgrozo - zmieszanym.

Fot. AKPAZmieszana ale i wstrząśnięta poczułam się słysząc w "Faktach" TVN wieść o rewelacyjnym wyczynie włodarzy miasta Pionki, czyli pionkowiczów na stanowiskach. Stanowiska owe obudziły w ważnych pionkowiczach nieprzepartą chęć bliskiego poznania problemów pionkowskiej młodzieży. Wzorem oświeconego ministra, który ankietował życie poczęte, ważni pionkowicze poczęli w swych rozumach ankietę.

Ankieta zawiera rzecz jasna pytania, na które młodzież ma odpowiedzieć. Najciekawszym wydaje się być pytanie "czy zostałeś zgwałcony/ zgwałcona" - i tu następują alternatywne odpowiedzi do wyboru wedle fantazji ucznia: przez ojca, dziadka, sąsiada... Brakuje - o ile pamiętam listonosza i agenta oferującego pożyczki.

Według mojej znajomości ankieterstwa - brakuje pytania przeciwstawnego, czyli "kogo zgwałciłeś/aś". Bo i tu należałoby dać do wyboru odpowiedzi alternatywne: matkę, koleżankę, kozę sąsiada, dziurę w płocie. To tak dla pełnego i obiektywnego obrazu.

Jest też pytanie o onanizm - i brak mi tu wyraźnie swobody wypowiedzi dla młodocianych pioneczkowiczów. Czy posługują się palcem, ogórkiem, serdelkiem cielęcym, oraz jak zwykle w takich wypadkach " inne". Tu kilka wykropkowanych linijek na odpowiedzi.

Zabrakło też zdaje się ważnego pytania, czy dzieci posługują się lalkami. Małymi, dużymi; dmuchanymi czy wypchanymi trocinami. Być może jednak to ostatnie zostanie postawione w ankiecie dla rodziców.

Z obywatelskiego punktu widzenia mam nadzieję, że młodzież odpowie na ankietę zmodyfikowanym Kozakiewiczem. Bo ci młodzi - sama to widziałam - jakoś tak śmiesznie środkowy palec pokazują. I to byłaby chyba jedyna właściwa, pełna i adekwatna odpowiedź. Dla pionków w Pionkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ten tekst to jest na pewno "jedyna właściwa, pełna i adekwatna odpowiedź. " Dla pionków nie tylko w Pionkach, bo, niestety, jest tej "tfurczości" dużo więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po przeczytaniu "Czy posługują się palcem, ogórkiem, serdelkiem cielęcym" sprawdziłem czy tekst był pisany przez kobietę. I się nie zawiodłem :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.03.2007 19:57

Uwielbiam twoje artykuły :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwłaszcza jeśli jest to ankieta anonimowa. No cóż, wyniki byłyby naprawdę ekscytujące...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest pytanie, czy potrafiłbyś/potrafiłabyś zgwałcić. Także jest pytanie przeciwstawne. Dla mnie, po pierwsze cała ta ankieta jest śmieszna. Po drugie mam wrażenie, że młodzież i tak miała by w głębokim poważaniu odpowiadanie, na tego typu pytania. Albo odpowiedziała by tak, że okazało się by, że to konkretne liceum, pełne jest onanistów i gwałcicieli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.