Facebook Google+ Twitter

Radosne wieści z Watykanu

1 maja 2011 roku w Rzymie ojciec święty zostanie ogłoszony błogosławionym. Uroczystości przewodniczyć będzie sam Benedykt XVI.

Kardynałowie i biskupi uznali za cud uleczenie zakonnicy Marie Simon Pierre ze Zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego. Została ona uzdrowiona po tym, jak modliła się do Jana Pawła II o wstawiennictwo w cierpieniu.

Papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu. Wierni kościoła katolickiego będą mogli więc nazywać papieża Polaka błogosławionym już 1 maja 2011 roku.[/b] Uroczystość beatyfikacji nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto, które ustanowił Jan Paweł II. Teraz jego świętość zostanie potwierdzona przez autorytet Kościoła. Będziemy się modlić wszyscy za jego wstawiennictwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pamiętamy o Ciebie Ojcze Święty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktoś
  • ktoś
  • 01.03.2011 15:07

Papeż, który kochał wszystkich, a wszyscy kochają go. Niech teraz światłość dla narodu naszego zstąpi z nieba. Oby za wstawiennictwem Jan Pawła II Polska ocalała od wszelkich klęsk, katastrof i wiel innych zlych rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda Panie Piotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tylko pytam
  • tylko pytam
  • 16.01.2011 22:53

Kto ważniejszy, Jezus, czy papież? Nikt z ludzi nie jest święty. Wszyscy są grzeszni. Słowo święty, oznacza 'czysty, oddzielony do służby dla Boga'.
Nawet do Jezusa żaden z apostołów nie zwrócił się 'Święty Jezusie". A przecież Jezus bardziej by zasługiwał na takie traktowanie bo był doskonały, bez grzechu. Sam Jezus powiedział do uczniów: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest bowiem Ojciec wasz, ten w niebie." Jezus tu (Ew.Mateusza 23,9) nawiązał do tytułu religijnego, który przysługuje tylko Bogu. Dlaczego cały kościół katolicki sprzeciwia się wypowiedzi, zakazowi Jezusa Chrystusa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby w dobrej intencji się modlić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mirku! To też ważne. Przypomnijmy sobie. Usłyszmy głos naszego kochanego Papieża.
http://www.youtube.com/watch?v=llD3Q5OhMJk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Włosi na pewno podratują budżet w dniach beatyfikacji - hotele,gastronomia, przejazdy po mieście, kwatery prywatne, itd. itp. Podpowiem im żeby NA MIŁOŚĆ BOSKĄ, nie zapomnieli o KREMÓWKACH. Cukiernicy już się nauczyli je robić, a wielu pielgrzymów zje chociaż jedną słodkie wspomnienie papieża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.