Facebook Google+ Twitter

Radovan Karadżić chce odroczenia własnego procesu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-28 18:19

Na proceduralnym posiedzeniu sądu Radovan Karadżić zwrócił się do haskiego trybunału o odroczenie procesu, który ma być kontynuowany 1 marca. Poprosił też sąd o pomoc w przekazaniu mu dokumentów istotnych dla jego obrony. Trybunał zdecydował, że zajmie się tym 15 lutego.

Radovan Karadżić poinformował, że zażądał dokumentów z różnych krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Włoch, Bośni i Hercegowiny. Otrzymał część tylko z Bośni. Odmówiły na przykład Niemcy twierdząc, że materiały, o które prosi Karadżić, nie są właściwe w jego obronie.

Podczas posiedzenia brytyjski adwokat Richard Harvey, narzucony Karadżiciowi przez trybunał, zajął miejsce wśród publiczności. Nie chciał zasiąść na sali rozpraw, bo - jak wyjaśnił - zrobi to dopiero wtedy, kiedy zaakceptuje go oskarżony.

Były przywódca bośniackich Serbów nadal chce bronić się sam, ale domaga się, aby sąd dał mu więcej czasu na przygotowanie się do obrony. Karadzić odpowiada w Hadze za ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości i pogwałcenia praw i zwyczajów wojennych podczas wojny w Bośni i Hercegowinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.