Facebook Google+ Twitter

Radwańska będzie chorążym reprezentacji Polski na igrzyskach w Londynie!

27 lipca Agnieszka Radwańska będzie pełnić funkcję chorążego polskiej reprezentacji olimpijskiej w czasie ceremonii otwarcia igrzysk - zakomunikował Polski Komitet Olimpijski.

Sonda

W jakiej fazie turnieju zakończy Radwańska swój start na IO w Londynie?

 / Fot. Charlie Cowins, Creative Commons 2.0Jedna z naszych medalowych szans olimpijskich będzie przewodniczyć w Londynie grupie 216 polskich sportowców. Listę olimpijczyków PKOl podał 7 lipca, ale ostateczna lista zawodników nie została jeszcze zamknięta.

Liczba sportowców może ulec jeszcze powiększeniu o trzy nazwiska: Karoliny Tymińskiej, Anny Rogowskiej oraz Pawła Wojciechowskiego, którzy mają wydłużony termin uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. Minima międzynarodowe wypełnili, jednak cały czas muszą spełnić krajowe i mają na to czas odpowiednio do 21 lipca w przypadku Tymińskiej oraz do 30 lipca dla dwójki polskich tyczkarzy.

Cztery lata temu, przy okazji igrzysk olimpijskich w Pekinie, chorążym polskiej reprezentacji był kajakarz Marek Twardowski, natomiast na zimowych igrzyskach w Vancouver w 2010 roku funkcję tę sprawował łyżwiarz Konrad Niedźwiedzki.

Radwańska nie będzie jedyną tenisistką występującą w roli chorążego. Reprezentację Rosji poprowadzi Maria Szarapowa.

Wybór ten wywołał mieszane odczucia wśród obywateli rosyjskich. "Do ostatniej chwili myślałam, że to żart. Nie może być chyba nic bardziej kuriozalnego niż trzymanie rosyjskiej flagi przez Amerykankę" - ironizowała tenisistka Jekaterina Byczkowa, której słowa są cytowane przez portal eurosport.pl.

Powierzenie przez PKOl Radwańskiej pełnienia funkcji chorążego podczas ceremonii otwarcia igrzysk powoduje, że sztab trenerski polskiej tenisistki będzie zmuszony do wystosowania do organizatorów prośby, aby jej pierwszy pojedynek w turnieju olimpijskim został wyznaczony na drugi dzień turnieju. Jest to spowodowane tym, że ceremonia zakończy się późnym wieczorem, a następnego dnia czołowe tenisistki świata zaczynają walkę o medale olimpijskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nawet gdyby, to nasza tenisistka nie ma teraz czasu na obiadki, musiałaby specjalnie w tym celu przyjeżdżać do Warszawy, a sportowy grafik w najbliższym czasie ma dośc napięty...

Fakt, że pod sukces Agnieszki trudno będzie się komukolwiek poza rodziną i prywatnymi sponsorami podpiąć. To typowy przykład jak przebić się w prestiżowym sporcie bez pomocy państwa. W tegorocznym ćwierćfinale Wimbledonu grały trzy tenisistki dla których rodzimym językiem był polski. Gdyby w swoim czasie nasze państwo stworzyło im lepsze warunki, również Andżelika Kerber i Sabina Lisicka mogłyby reprezentować dziś polskie barwy i bylibyśmy wschodzącą potęgą w kobiecym tenisie. Tym bardziej warto docenić rodzinę Radwańskich, że mimo iż łatwiej byłoby im rozwijać karierę w oparciu o inny kraj zdecydowali się być wierni biało-czerwonym barwom oraz że płacą milionowe podatki do naszego budżetu, nie uciekając do rajów podatkowych. To jest autentyczny patriotyzm XXI wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
michał
  • michał
  • 10.07.2012 20:55

Ciekawe że Radwańskiej Tusk nie zaprosił na obiadek wzorem siatkarzy (którzy też zresztą w większości nie przyszli).Czyżby powodem niełaski było to że Radwańska uczestniczy w marszach pamięci 10 IV. ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.