Facebook Google+ Twitter

Radwańska, Janowicz i Kubot odznaczeni przez prezydenta RP

Prezydent Bronisław Komorowski podejmował w poniedziałek czołowych polskich tenisistów. Spotkanie w Belwederze było dla nich wyjątkowe. Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot odznaczeni zostali Krzyżami Zasługi.

Najlepszym polskim tenisistom przyszło dostąpić zaszczytu, którego ranga przyćmiewa medale i puchary zdobywane przez sportowców. Prezydent RP Bronisław Komorowski uświetnił poniedziałkowy dzień spotkaniem w Belwederze z reprezentantami kraju w "białym sporcie".

Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz w Belwederze. Prezydent Bronisław Komorowski odznacza tenisistów Krzyżami Zasługi. (08.07.2013r.) w1ktorchmia.blox.pl/CC3.0 / Fot. w1ktorchmia.blox.pl/Anna KlepaczkoDoniosłość chwili została dopełniona aktem nadania honorowych odznaczeń "za osiągnięcia sportowe, za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu": Złoty Krzyż Zasługi dla Agnieszki Radwańskiej i Srebrny Krzyż Zasługi dla Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota.

Podziękowanie za wolę walki i oczekiwania kolejnych sukcesów zostały przez prezydenta Komorowskiego docenione słowami: "To był polski Wimbledon." Takiego też zdania był zaproszony na uroczystość Bohdan Tomaszewski, dziennikarz, komentator sportowy i znawca tenisa. Bronisław Komorowski podzielił jego przekonanie, iż "na wydarzenia sportowe trzeba patrzeć obiektywnie." Wyrazy uznania głowy państwa przeplatały się z gratulacjami: "Chciałbym przede wszystkim życzyć poczucia, że za każdym państwa wysiłkiem, za każdym sukcesem stoją także milionowe rzesze Polaków, którzy sekundują i którzy są wam wdzięczni."

W imieniu sportowców podziękowanie złożył Łukasz Kubot. Zapewnił, że polscy mistrzowie rakiety nie spoczną na laurach: "Wierzę, że to nie były pierwsze i ostatnie emocje związane z sukcesami naszych tenisistów. Mam nadzieję, że polski tenis na dłużej będzie się liczył na arenie międzynarodowej." Tenisiści mają też nadzieję, że tegoroczny Wimbledon pozostanie w pamięci wszystkich miłym wspomnieniem. Prezydent został obdarowany pamiątkową rakietą.

Bohdan Tomaszewski przypomniał tenisistom o historii i niebagatelnym wkładzie, jaki jest w niej ich udziałem: "Drodzy nasi wimbledończycy, zabieram głos jako wasz bardzo stary kolega z dawnych polskich kortów. Wasze wspaniałe sukcesy nie wzięły się z niczego. Za kilkanaście dni Polski Związek Tenisowy będzie obchodził 92 lata istnienia. To była bardzo trudna droga uwieńczona światowymi sukcesami Jadwigi Jędrzejowskiej, a wasi starsi koledzy zdobyli mistrzostwo Europy Środkowej. Potem przyszła wojna i ten wzrost wyników się zahamował. Trzeba pamiętać, że tenisiści od początku okupacji rozpoczęli walkę w konspiracji, w ruchu podziemnym, uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim. Byli polegli, walczyli tak ofiarnie, jak przedtem na korcie. Z całego serca życzymy wam, polscy tenisiści, żebyście szli jeszcze wyżej. Wy wiecie najlepiej, że to zależy od was, od waszej pracowitości i dzielności" - co przytaczał "Przegląd Sportowy".

Na wcześniej zorganizowanej konferencji prasowej sportowcy przyznawali, że mimo pewnego niedosytu są zachwyceni tymi chwilami, które kiedyś pozostawały w sferze marzeń. Jak podaje RMF24, Agnieszka Radwańska powiedziała, że pokonanie Sabine Lisicki i występ w finale turnieju był kwestią tylko dwóch piłek: "Trzy mecze przed półfinałem kosztowały mnie Łukasz Kubot (z lewej), Agnieszka Radwańska (środek), Jerzy Janowicz (z prawej). w1ktorchmia.blox.pl/CC3.0 / Fot. w1ktorchmia.blox.plbardzo dużo sił. To było czuć w każdej kości i w każdym mięśniu" - dodawała topowa tenisistka.

Niedzielne zmagania na kortach Wimbledon ugruntowały ogromny sukces polskiego tenisa. Agnieszka Radwańska oraz Jerzy Janowicz zaprezentowali swoje umiejętności wśród światowej elity na szczeblu półfinałowym turniejowej drabinki. Łukasz Kubot dotarł do ćwierćfinału. Ten czas uznano za przełomowy dla polskiego tenisa, dla polskiego sportu.


źródła: Prezydent.pl, Przegląd Sportowy, RMF24

article by Paweł Jankowski
Utwór udostępniany na licencji Creative Commons 3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Poprzednik też gościł Borubarę p Koźmiński .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dojdzie PiS do władzy, to kasa będzie tylko na sport!
Zaraz po przekopaniu Mierzei oczywiście :)
Prezes wszystko obieca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, panie Koźmiński... A jakby ich nie przyjął, to by Pan napisał, że to ze względu na Radwańską, bo ma ojca, zwolennika prawicy... Byle tylko potrollować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczne spotkanie . Prezydent w imieniu Polaków podziękował sportowcom za osiągnięcia i sławienie Polski w świecie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.