Facebook Google+ Twitter

Radwańska na obchodach smoleńskich? "Nie mieszam sportu z polityką"

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-04-12 07:10

Piotr Radwański powiedział "Dziennikowi Polskiemu", że jego córka Agnieszka uczestniczyła w obchodach drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ponoć z twarzą okrytą szalem ukryła się w tłumie. Kiedy jednak przeczytamy wywiad z tenisistką dla "Rzeczpospolitej" ze stycznia 2011 roku dowiemy się, że Agnieszka odcina się od poglądów politycznych ojca. Czy mamy do czynienia z wykorzystywaniem popularności młodej tenisistki?

 / Fot. Christopher Johnson/CC 2.0Radwański tłumaczy w wywiadzie, że wychowuje dzieci w duchu patriotycznym. Jego pasją jest historia, chce wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, dlatego nie mógł opuścić zorganizowanych przez PiS obchodów drugiej rocznicy katastrofy. Pojawił się na nich z córką Agnieszką. Była "mocno zakamuflowana", żeby nie wzbudzać sensacji. "Nie chcemy być celebrytami". Przynajmniej tak twierdzi.

Wychowanie przez silnie patriotycznego ojca w domu pełnym historii i historycznych pogawędek, na które, jak przyznaje, córki są skazane, jest dla Radwańskiego równoznaczne z obowiązkiem utożsamiania się z jego poglądami na historię i politykę. "Gdybyśmy odwrócili się plecami, to byłaby dezercja", mówi o uczestnictwie w manifestacji 10 kwietnia. Dodaje też, że "są większe podejrzenia o zamach niż o katastrofę komunikacyjną", a prawda kiedyś wyjdzie na jaw. Liczba mnoga, której używa, wskazuje, że córki muszą podzielać jego poglądy i obawy o zafałszowanie prawdy.

Wydaje się jednak, że Agnieszka odcina się od smoleńsko-patriotycznych zapędów swojego ojca. "Tata niepotrzebnie takie rzeczy robi, ja staram się nie mieszać sportu z polityką", powiedziała Rzeczpospolitej w wywiadzie sprzed ponad roku, zapytana zamieszczone na jej stronie internetowej oświadczenie na temat walki o prawdę o katastrofie smoleńskiej. Radwańska twierdzi, że skupia się na tenisie, a nie na polityce. "Mam tacie za złe, że miesza politykę ze sportem" - czytamy. "Nigdy nie trzymam żadnej strony w sporach politycznych. Miałam przeróżne propozycje z różnych partii politycznych, ale w ogóle się w to nie mieszam, zupełnie się tym nie interesuję i pewnie tak jest lepiej dla mnie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 13.04.2012 14:57

Krytyka (łac. criticus - osądzający) – analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych) jako niezbędny element myślenia.

Do krytyki nie zaliczają się określenia typu "śmierdzisz esbecją, sowieto". Tego typu wpisy będą kasowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emwu
 • emwu
 • 12.04.2012 20:16

Absolutna niekompetencja autora. Totalna stronniczość, cały materiał przygotowany podług własnych poglądów, zdobytych prawdopodobnie na powierzchownej analizie wiadomości głównego nurtu. Cały tekst na siłę naciągany na stereotypowe tezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Równie dobrze można przywoływać pamięć śp. Zygmunta Kałużyńskiego organizując zawody biegania "w kółko."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 12.04.2012 15:42

To Rodzina Radwańskich nie kocha Platformy i III RP ???? - tak mi psssykro!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszka dała wyraźnie tatuśkowi do zrozumienia, że nie zrobi z niej "mohera"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek B

Przygadał kocioł garnkowi?...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek B
 • Marek B
 • 12.04.2012 13:25

Łukasz Brzezicki - gdzie Twoje zdjęcie ?? Wystawiłeś jakiś dziwny obrazek ? czyżbyś się bał że to tych obrażliwych artykułach ktoś na ulicy może cię opluć!? Pokaż twarz "BOCHATERZE"!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.04.2012 13:15

>Duchowy przywódca W24 w akcji.

Nie rozumiem zgryźliwości, proszę wyjaśnić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
student
 • student
 • 12.04.2012 10:28

Radosławie Kowalski wiedziałem, że jestes pełne dno. Ale do tego stopnia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 12.04.2012 09:27

Radwańscy popierają PiS, bo są patriotami - dlatego szlag niektórych trafia.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.