Radwańska nie dała rady Szarapowej

Agnieszce Radwańskiej nie udało się awansować do finału tenisowego turnieju w Tokio. Polka przegrała z Rosjanką Marią Szarapową 3-6 6-2 4-6.

Agnieszka Radwańska nie dała rady Marii Szarapowej / Fot. PAPAgnieszka Radwańska stoczyła wyrównany bój z faworyzowaną Rosjanką. Nadzieję na ostateczny sukces dawał w szczególności drug set, w którym Polka nie pozwoliła Szarapowej na zwycięstwo w ani jednym gemie serwisowym rywalki - tracąc przy tym tylko dwa swoje podania. Niestety, w trzecim secie nie było niespodzianki i do finału awansowała była liderka rankingu WTA.

Pomimo porażki półfinał w Tokio to największe tegoroczne osiągnięcie starszej z sióstr Radwańskich.