32963 miejsce

Radwańska nie pokonała Azarenki, musi opuścić turniej w Madrycie

Po raz szósty w tym sezonie Agnieszka Radwańska (3 WTA) uległa liderce kobiecego rankingu-Victorii Azarence. W meczu półfinałowym turnieju WTA w Madrycie przegrała z Białorusinką w dwóch setach 2:6, 4:6.

/ Fot. PAP/EPASpotkanie między białoruską tenisistką a Polką opierał się głównie na przełamaniach. Agnieszka straciła swój serwis już w pierwszym gemie, pierwszego seta. Nie zapowiadało to nic dobrego. Promyczek nadziei jednak pojawił się, kiedy to w drugim gemie nasza zawodniczka wygrała serwis Azarenki. Niestety radość nie trwała długo, ponieważ od stanu 2:2 Agnieszka do końca seta nie zdobyła żadnego gema.

W drugiej partii było podobnie, z tym, że przełamań i odłamań było więcej. Ostatecznie "pierwsza rakieta" świata w dziewiątym gemie po raz kolejny nie pozwoliła na zdobycie gema serwującej Radwańskiej. A potem utrzymała swoje podanie i wygrała mecz.

Na korcie nie było widać żadnych zmian, jeśli chodzi o grę naszej tenisistki. Grała pasywnie, bezradnie. Azarenka natomiast agresywnie atakowała drugi serwis Radwańskiej i znakomicie czytała akcje, które chciała przeprowadzić Polka. Nie można powiedzieć, że Victoria prowadziła pojedynek na najwyższym poziomie. Potrafiła jednak odrabiać swoje straty i w ważnych momentach zdobywać punkty, które doprowadziły ją do zwycięstwa. To zdecydowanie jeszcze nie czas Agnieszki na pokonanie Victorii.

Azarenka-Radwańska 6:2, 6:4