Radwańska odpada w półfinale w Doha. Klątwa nadal trwa

Agnieszka Radwańska uległa liderce rankingu WTA Wiktorii Azarence w półfinale turnieju WTA w Doha (pula nagród 2,369 mln dol.) 3:6 3:6. Jest to jej siódma porażka z rzędu w bezpośrednim meczu z Białorusinką.

Przed tym meczem wiadomo było, że Polkę czeka wyjątkowo trudne zadanie. Azarenka należy do zawodniczek, z którymi Radwańska nie lubi grać. Sześć kolejnych porażek w pojedynkach pomiędzy nimi wskazywało wyraźnie, iż to rywalka zza wschodniej granicy jest faworytką tego spotkania.

Pierwszy set potwierdził tą tezę. Radwańskiej udało się tylko raz – przy stanie 0:1, przełamać rywalkę. Ta dokonała tego aż trzykrotnie i pierwsza partia zakończyła się jej zwycięstwem 6:3.

Początek drugiego seta również przebiegał pod dyktando Azarenki. Wygrała pierwsze 3 gemy i stało się jasne, że ten mecz będzie ciężki do uratowania. Do końca seta obie zawodniczki grały gem za gem, co oczywiście było korzystne dla Białorusinki, która wygrała drugiego seta do trzech i cały mecz 6:3 6:3.

Popularna „Wika” w finale zagra ze zwyciężczynią drugiego półfinału, w którym Serena Williams zmierzy się z Marią Szarapową.

Za udział w półfinale Polka dostanie 395 punktów do rankingu WTA.

Agnieszka Radwańska (Polska,4)- Wiktoria Azarenka (Białoruś,1) 3:6 3:6