Radwańska odpadła z US Open

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-02 22:49

Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego US Open. Polka, rozstawiona z numerem 12, przegrała w drugiej rundzie z Rosjanką Marią Kirilenko 6:4, 6:2, 4:6.

Radwańska, narzekająca na kontuzję prawej dłoni, zagra jeszcze w rozgrywkach deblowych, w parze z młodszą siostrą - Urszulą.

Pierwszego seta Radwańska zaczęła bardzo źle - od oddania gema przy swoim serwisie. Potem sytuacja powtórzyła się i Rosjanka prowadziła już 3:1. Przy stanie 3:2 Polka miała dużą szansę na przełamanie rywalki i doprowadzenie do remisu, ale bez powodzenia. Ostatecznie Maria Kirilenko po trzech kwadransach wygrała pierwszą odsłonę 6:4, głównie dzięki ogromnej przewadze wygrywających piłek i słabej skuteczności po drugim serwisie Polki.

Drugi set w wykonaniu Radwańskiej był o niebo lepszy. Od stanu 1:1 wygrała trzy kolejne gemy, potem spokojnie kontrolowała przebieg gry. Rosjanka zaczęła popełniać więcej błędów, a Polka jeszcze poprawiła skuteczność po pierwszym serwisie i zaczęła lepiej grać przy siatce. Drugiego seta Radwańska pewnie wygrała 6:2.

W decydującym secie Kirilenko w trzecim gemie przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie 2:1, a zaraz potem było już 3:1. Radwańska zmobilizowała się jednak i nie dość, że wygrała po swoim seriwsie, to jeszcze przełamała rywalkę, doprowadzając do remisu, a po kolejnym gemie prowadziła 4:3. Niestety, kolejne dwa przegrała. Dziesiątego gema Polka dwa razy mogła wygrać na przewagi, ale to Rosjanka ostatecznie wygrała seta i cały mecz, trwający dwie godziny i piętnaście minut.

W trzeciej rundzie US Open są już także między innymi: Amerykanka Venus Williams (3), Kanadyjka o polskich korzeniach Aleksandra Wozniak (wyeliminowała Francuzkę Amelie Mauresmo), a także Włoszka Flavia Pennetta (10), Rosjanki wiera Zwonariowa (7) i Jelena Wiesnina (31) oraz Słowaczka Magdalena Rybarikowa.