105516 miejsce

Radwańska przegrała z Azarenką. Po raz czwarty w sezonie

Z turnieju WTA Tour Premier I w Indian Wells odpadła nasza najlepsza tenisistka Agnieszka Radwańska. Mecz o półfinał z Victorią Azarenką nie należał do łatwych i przyjemnych. W pierwszym gemie Polka przegrała do zera!

Agnieszka Radwańska / Fot. EPA/Paul BuckPo raz kolejny polska tenisistka nie potrafiła przeciwstawić się liderce kobiecego rankingu-Victorii Azarence. W całym spotkaniu nie miała nic do powiedzenia. Victoria w dwadzieścia pięć minut wygrała pierwszego seta do zera.

Rywalce Radwańskiej wychodziły dosłownie wszystkie akcje. Mocno i dokładnie odbijała każdą piłkę, wchodziła w kort, plasowała krótke zagrania Krakowianki w linię. Nasza zawodniczka była bezsilna. Popełniała niewymuszone błędy, autowała. Nawet świetnie zaplanowana akcja kończyła się fiaskiem.

Victoria Azarenka / Fot. EPA/PAUL BUCKTempa gry Azarenka nie zmieniła i w drugim secie. Bombardowała mocnymi piłkami z forehandu i backhandu, świetnie returnowała. Przy 5:0 Agnieszka przełamała przeciwniczkę. Wytrącona z równowagi Białorusinka przegrała następnego gema do zera. Jednak po przerwie, ochłonęła i przy swoim podaniu zakończyła mecz.

Zegar wskazywał godzinę i osiem minut. Radwańska ma jeszcze sporo do poprawienia, szczególnie trening mentalny. Nie powinna wychodzić z szatni z przegranym meczem w głowie.

V.Azarenka [1]-A.Radwańska[5] 6:0, 6:2
W półfinale Victoria Azarenka zagra z Niemką Angelique Kerber [18] lub Chinką Na Li [8].