Radwańska tak dobra jak nigdy! Zagra w finale WTA w Tokio

Polska tenisistka, Agnieszka Radwańska po wygranej w półfinale z Wiktorią Azarenką dotarła do finałowego meczu turnieju WTA w Tokio. Rozegra go z dobrze już sobie znaną, Rosjanką Wierą Zwonariową.

/ Fot. KIMIMASA MAYAMA/PAP/EPAKrakowianka znalazła wreszcie sposób na Azarenkę. Ostatni raz pokonała Białorusinkę przed dwoma laty. Natomiast w następnych trzech spotkaniach nie potrafiła sobie z nią poradzić. W półfinale Radwańska grała znakomicie, pomimo tego, że początek pierwszego seta rozgrywany był pod dyktando białoruskiej tenisistki - przełamała ona serwis Polki już w trzecim gemie. Radwańska jednak nie pozostawała jej dłużna i w ósmym gemie złamała serwis Azarenko, tym samym obejmując prowadzenie 5:3.

Początek drugiego seta znów zapowiadał się obiecująco dla Białorusinki, bo po przełamaniu serwisu Radwańskiej już w drugim gemie, prowadziła 2:0. Polka się jednak nie poddała i w fenomenalnym stylu zgarnęła cztery kolejne gemy. To był jeden z lepszych momentów krakowianki w spotkaniu. Przy wyniku 4:2 obudziła się Azarenka, która próbowała powalczyć do końca. Ostatecznie set skończył się wynikiem 6:4 dla Radwańskiej.

/ Fot. KIMIMASA MAYAMA/PAP/EPATrzeci set rozpoczął się od objęcia prowadzenia przez Polkę, wygrała cztery pierwsze gemy, co pozwoliło kontrolować jej sytuację do końca seta. Radwańska zwyciężyła w trzecim secie, pozwalając rywalce na zdobycie zaledwie dwóch gemów.

W jutrzejszym finale (1 października), Radwańska zmierzy się z Wierą Zwonariową, czwartą tenisistką świata, która w półfinale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą (5.) 7:6 (7-2), 6:0. Polka grała z Rosjanką cztery razy. W ostatnich dwóch spotkaniach to Radwańska była górą.

Za awans do półfinału Polka zgarnęła 180 tys. dolarów i 620 punktów do rankingu. Za wygraną w całym turnieju, Radwańska może zarobić 360 tys. dol. oraz 900 pkt.