93786 miejsce

Radwańska w 1/4 finału turnieju WTA w Miami

Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Sloane Stephens 4:6, 6:2, 6:0 w meczu 1/8 finału turnieju WTA w Miami. Jej ćwierćfinałową rywalką będzie Belgijka Kirsten Flipkens.

/ Fot. EPA/ERIK S. LESSERMecz ten był określany jako hit pojedynków 1/8 finału turnieju na Florydzie. Agnieszka Radwańska, 4. rakieta świata spotkała się z największą nadzieją tenisa kobiecego w USA, Sloane Stephens (nr 16 na świecie). Amerykanka w tym roku pokazała się z bardzo dobrej strony w kilku turniejach- największy sukces odniosła w Australian Open, gdzie dotarła do półfinału, po drodze pokonując samą Serenę Williams.

Faworytką tego spotkania była jednak Polka, która grze rywalki mogła się przyjrzeć dwa tygodnie temu, kiedy to jej siostra, Urszula, pokonała Stephens 6:3 6:4 w meczu turnieju WTA w Indian Wells.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie tenisistki wygrywały swoje podania nie pozwalając dopuścić do break-pointów. O wygranej w pierwszym secie zadecydowało podanie Radwańskiej przy stanie 3:3. Rywalka wykorzystała trzecią szansę na przełamanie i wyszła na prowadzenie 4:3. Do końca seta nie było już żadnych przełamań i to Stephens mogła się cieszyć z wygrania seta 6:4.

Druga partia zaczęła się zgoła odmiennie. Po szybkim przełamaniu serwisu Amerykanki zrobiła się 3:0 dla "Isi". W dalszej części seta Polka dołożyła jeszcze dwa wygrane gemy przy serwisie ulubienicy gospodarzy (sama tylko raz straciła podanie) i set zakończył się wynikiem 6:2 dla Polki.

Ostatnia partia to zdecydowana dominacja Radwańskiej, która nie pozwoliła przeciwniczce na wygranie ani jednego gema i mecz skończył się po godzinie i 41 minutach wynikiem 4:6 6:2 6:0 dla krakowianki.

W ćwierćfinale rywalką Radwańskiej będzie rozstawiona z numerem 30. Belgijka Kirsten Flipkens, która w ostatnim meczu pokonała Chorwatkę Ajlę Tomljanović 6:7 6:4 6:3.