Radwańska w ćwierćfinale po kreczu Hampton w trzecim secie

W turnieju WTA Tour Premier I w Indian Wells Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału. Po raz czwarty w tym sezonie spotka się z liderką kobiecego rankingu - Victorią Azarenką.

Sonda

Czy Agnieszka wygra z Azarenką?

Agnieszka Radwanska w meczu z Flavią Pennettą z Włoch podczas BNP Paribas Open in Indian Wells. / Fot. EPA/PAUL BUCKBiałorusinka wygrała mecz czwartej rundy z Niemką Julią Goerges (15 WTA). Dla Polki mecz czwartej rundy z Jamie Hampton zaczął się bajecznie. Radwańska wygrywała już 4:0. Jednakże im dłużej grała Amerykanka, tym jej gra była coraz lepsza. W końcu zdobyła swój pierwszy gem i zrobiło się 4:1.

Przy 5:2 dla Radwańskiej i jej serwisie, Hampton zdołała nawet przełamać naszą zawodniczkę. Radwańska jednak opanowała sytuację i wygrała gema przy serwisie Hampton.

Drugi set był wspaniałym koncertem różnorodnych uderzeń Amerykanki, która pokazała fantastyczny, ofensywny tenis. Trzeba pochwalić jej pierwszy serwis, kątowe returny i umiejętność kontrolowania piłki przy zmianach rotacji. Hampton w piątym gemie przełamała naszą zawodniczkę, utrzymywała swoje podania i wygrała seta do czterech.

/ Fot. EPA/PAUL BUCKNapięcie wzrastało. Wszystko miało się wyjaśnić w trzecim secie. Polka wygrała swoje podanie. Amerykanka, otwierając swojego gema, upadła na kort z grymasem na twarzy. Złapały ją skurcze. Według regulaminu nie można skorzystać z czasu medycznego przy skurczach.

Czas uciekał i gdy Hampton podniosła się wreszcie, przy nazwisku Radwańskiej zamiast 1:0 było już 3:0. Amerykanka spróbowała odbijać, niestety nie wytrzymała bólu i poddała mecz. Radwańska może mówić o wielkim szczęściu, bo różnie mógł się potoczyć ten pojedynek.

A.Radwańska-J.Hampton 6:3, 4:6,3:0 krecz rywalki
Aktualizacja: Victoria Azarenka pokonała w godzinę i osiem minut Niemkę Julię Goerges 6:3, 6:1.