Radwańska w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie!

Agnieszka Radwańska najlepsza polska tenisistka (czwarta na świecie) dobrze rozpoczęła sezon na kortach ziemnych. W turnieju WTA Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie (pula nagród 740 tys. dolarów) pokonała Węgierkę Gretę Arn 6:3,6:4.

Sonda

Turniej w Stuttgarcie Agnieszka Radwańska:

/ Fot. PAP/EPA/MARIJAN MURATPolka w pierwszej rundzie miała wolny los, także dzisiejszy mecz o awans do ćwierćfinału był jej pierwszym pojedynkiem w imprezie. Natomiast rywalka naszej zawodniczki przeszła trzy mecze eliminacyjne, a w pierwszej rundzie głównego turnieju pokonała Ukrainkę Katerynę Bondarenko 7:5, 6:3.
W pierwszym secie Agnieszka przełamała Gretę w czwartym gemie, ale w piątym sama straciła podanie. Udało się jej jednak ponownie zdobyć gema przy podaniu rywalki. Swobodnie utrzymała swój serwis i w półgodziny wygrała seta do trzech. Radwańska popełniła osiem niewymuszonych błędów przy sześciu Arn. Zdecydowanie więcej odnotowała piłek wygranych: piętnaście przy dziewięciu Węgierki.
Drugi set dla Polki rozpoczął się od przełamania tenisistki reprezentującej Węgry. Niestety w drugim gemie polska zawodniczka nie utrzymała swojego serwisu. Od trzeciego do dziewiątego gema obie panie wygrywały swoje podania. Dopiero przy wyniku 4:4 czwarta tenisistka na świecie zdobyła gema przy serwisie rywalki i wyszła na prowadzenie 5:4. Nie zmarnowała szansy na szybkie zakończenie pojedynku i wygrała drugiego seta do czterech.
W całym spotkaniu Agnieszka Radwańska popełniła 18 niewymuszonych błędów przy 21 Węgierki. Tak dużą liczbę niedokładnych uderzeń polskiej tenisistki można tłumaczyć pierwszym meczem na nawierzchni ziemnej, która nie należy do jej ulubionych.
W 2011 roku Krakowianka doszła do półfinału. Tam przegrała z Caroline Wozniacki. Tytułu broni Niemka Julia Goerges, która w ubiegłym roku, w meczu finałowym, niespodziewanie wygrała z ówczesną jedynką rankingu WTA-Dunką Caroline Wozniacki 7:6, 6:3. Zwyciężczyni turnieju odbierze czek na 115 tys. dolarów i odjedzie Porsche 911 Carrera S.