Radwańska w ćwierćfinale w Doha

Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę rankingu tenisistek Serbkę Anę Ivanović 6:1 7:6 w meczu III rundy turnieju WTA w katarskim Doha. W spotkaniu ćwierćfinałowym zmierzy się z Dunką polskiego pochodzenia, Karoliną Woźniacką.

Agnieszka Radwańska / Fot. Carine06Przed tym meczem za faworytkę uznawano czwartą w rankingu światowym Polkę. Wygrała 5 ostatnich pojedynków z Ivanović i w dniu dzisiejszym mogła przedłużyć tą dobrą passę.

Pierwsze 3 gemy meczu zaowocowały obustronnymi przełamaniami serwisu, po których Radwańska prowadziła 2:1. Od tego momentu Polka zaczęła panować na boisku, co przyniosło skutek w postaci czterech kolejnych wygranych gemów. Zwyciężyła w pierwszej partii 6:1 i wydawało się, że w drugiej partii również zdecydowanie pokona rywalkę.

Jednak drugi set miał zgoła inny przebieg, niż pierwsza odsłona. Obie tenisistki wygrywały swoje podania aż do stanu 5:5, kiedy to przełamanie serwisu Polki dało Ivanović pierwsze prowadzenie w secie i możliwość jego zakończenia przy własnym podaniu. Serbka nie wytrzymała jednak presji- Polka przełamała podanie rywalki i doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała 8-6 i cały mecz 6:1 7:6(6).

W ćwierćfinale rywalką "Isi" będzie jej przyjaciółka, Karolina Woźniacka, która w III rundzie pokonała Niemkę Monę Barthel 7:6 6:3.

W III rundzie swój mecz rozegra jeszcze siostra Agnieszki Radwańskiej, Urszula. Jej przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem drugim Amerykanka Serena Williams.