Radwańska w ćwierćfinale Wimbledonu!

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-30 18:23

To jeden z największych sukcesów w karierze najlepszej polskiej tenisistki. Agnieszka Radwańska pokonała wyżej notowaną Swietłanę Kuzniecową. Pierwszego seta Polka wygrała 6:4, drugiego przegrała 1:6, a w trzecim, bardzo zaciętym, pokonała rywalkę 7:5.

Agnieszka Radwańska / Fot. VASSIL DONEVRosjanka została rozstawiona w turnieju z numerem 4, Polka - z numerem 14. Teraz Radwańska zagra z "numerem 6", Amerykanką Sereną Williams, która w drugiej rundzie tegorocznego Wimbledonu wygrała z siostrą Agnieszki Radwańskiej - Urszulą.

Agnieszka Radwańska dotychczas tylko raz awansowała do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego - w tym roku na Australian Open.