Radwańska w Rogers Cup pokonała Scheepers, przegrała z Na Li

Z powodu piątkowych opadów deszczu, Agnieszka Radwańska rozegrała w sobotę dwa mecze. Polka pokonała 6:2, 6:4 Chanelle Scheepers z RPA w 1/8 finału turnieju Rogers Cup w Montrealu. W ćwierćfinale krakowianka uległa Chince Na Li 2:6, 1:6.

Rozstawiona z nr 2 Polka w pierwszym, sobotnim meczu rozgrywanym na twardym korcie, objęła prowadzenie 2:0 w gemach. Radwańska popisała się udanymi, forhendowymi zagraniami, asem serwisowym i konsekwentnym prowadzeniem długich wymian, co zmusiło rywalkę do psucia odgrywanych piłek.

Scheepers przeszła do ofensywy. Posyłała piłkę w przeciwległe strony kortu, przymuszając krakowiankę do uderzania nieudanych zagrań. Chanelle przełamała serwis Agnieszki.

Radwańska zagrała odwrotny forhend pod końcową linię. Rywalka popełniła podwójny błąd serwisowy i oddała gema na 1:3. Polka przy własnym podaniu zaczęła grać bardziej agresywnie. Zagrana z forhendu piłka spadła po necie na połowę Scheepers. Chanelle wyrzuciła piłkę w siatkę, po zagranym prosto na nią forhendowym uderzeniu Agnieszki. Krakowianka prowadziła 4:1.

Radwańska zepsuła trzy kolejne piłki z rzędu i przegrała gema. Agnieszka
serwowała i prowadziła już 40:30. Pochodząca z Harrismith Scheepers minęła
krakowiankę przy siatce. Chanelle dominowała przez całą wymianę, ale posłała atakującą piłkę w mały aut. Kolejne zagranie również okazało się nieudane. Polka wygrała gema na 5:2. Agnieszka minęła z bekhendu czekającą przy siatce rywalkę i zdobyła pierwszego seta.

W drugim secie Scheepers objęła prowadzenie 2:0. Radwańska zmieniała tempo gry, atakowała i podcinała odgrywane piłki. Lobem posłanym prosto w linię Polka zdobyła gema. Chanelle wygrała własne podanie. Krakowianka odegrała dropszot rywalki, posyłając piłkę po crossie. Scheepers zakończyła smeczem długą wymianę, w której kątowymi zagraniami zmuszała Radwańską do biegania. Agnieszka zdobyła piłkę bekhendowym drive volleyem ze środka kortu. Chanelle zagrała piłkę w aut. Polka wygrała gema na 2:3. Zawodniczka z RPA posłała as serwisowy. Radwańska odegrała nieudany return. Scheepers prowadziła 4:2.