Facebook Google+ Twitter

Radwańska wycofuje się z turnieju w Cincinnati. Wraca na pogrzeb dziadka

Agnieszka Radwańska postanowiła wycofać się z turnieju WTA w Cincinnati, gdyż zmarł jej dziadek. Pogrzeb Władysława Radwańskiego odbędzie się w sobotę w Krakowie.

 / Fot. Charlie CowinsRadwańska w ćwierćfinale miała zmierzyć się z Chinką Na Li

W czwartek Radwańska wygrała w meczu III rundy turnieju WTA w amerykańskim Cincinnati z Rosjanką Jeleną Wiesniną 6:0, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału. W walce o półfinał Radwańska miała zmierzyć się z Chinką Na Li. W związku z wycofaniem się z turnieju Agnieszki Radwańskiej zajmująca piątą pozycję w rankingu WTA Chinka od razu awansowała do półfinału. 24-letnia krakowianka przyznała, że była to dla niej trudna decyzja, ale zobowiązana jest wrócić do domu i uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej.

Sprzedał obrazy, by pomóc wnuczkom

Zmarły 12 sierpnia w wieku 81 lat dziadek sióstr Radwańskich, Władysław, od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Warto wspomnieć, że gdyby nie on, to prawdopodobnie o Radwańskiej nikt by dziś nie usłyszał. Kiedy Władysław Radwański był już na emeryturze, sprzedał obrazy z drogocennej kolekcji, by móc finansowo wspomóc karierę utalentowanych wnuczek.

Po jednym z turniejowych zwycięstw Agnieszka kupiła dziadkowi samochód. Władysław Radwański często żartował, że na zawody z udziałem wnuczek nie jeździ, bo nie wytrzymałby tego nerwowo. Jednak do końca życia z uwagą śledził ich wszystkie ich występy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.