24252 miejsce

Radwańska wygrała w Rzymie. Awans Polki do trzeciej rundy turnieju WTA

Agnieszka Radwańska doszła do półfinału turnieju w Madrycie i przełamała złą passę. Polka z łatwością pokonała w Rzymie Argentynkę, Paulę Ormaecheę wygrywając w dwóch setach.

/ Fot. By Agnieszka Radwanska CU.jpg: Christopher Johnson from Tokyo, Japan derivative work: César [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2Radwańska, która w zeszłym tygodniu przegrała z Marią Szarapową w turnieju Madrycie, dochodząc do półfinału, wygrała w środowej rozgrywce na kortach w Rzymie - czytamy w eurosport.onet.pl. Wynik meczu to 6:3, 6:2. Dla Radwańskiej był to pierwszy pojedynek w Rzymie, bo wcześniej miała wolny los. Mecz trwał godzinę i 25 minut.

Krakowianka zmierzyła się z Argentynką po raz drugi w swojej karierze. Wcześniej odniosła zwycięstwo 6:3, 6:1 na Australian Open dwa lata temu. Ormaechea zajmuje 73. miejsce w rankingu WTA.

Agnieszka Radwańska w rankingu tenisistek WTA Tour nadal zajmuje 3. miejsce, ustępując jedynie Amerykance Serenie Williams oraz Chince Na Li. W rankingu WTA "Road to Singapore", który obejmuje wyłącznie wyniki z tego roku i wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Championships, Agnieszka Radwańska awansowała z trzeciej na drugą pozycję. Liderką jest zwyciężczyni wielkoszlemowego Australian Open, Na Li. Szarapowa przeskoczyła z dziesiątej na trzecią lokatę.

WTA (Women's Tennis Association) obejmuje kilka turniejów tenisa, najważniejszymi są WTA Tour Championships, WTA Tournament of Champions i 4 Wielkie Szlemy- Australian Open, French Open, Wimbledon oraz US Open.

W kolejnym meczu Polka zmierzy się z Hiszpanką Garbine Muguruzą (WTA 34) lub Włoszką Francescą Schiavone (WTA 61).