115981 miejsce

Radwańska z Hantuchovą zwyciężyły w deblu w Miami

Agnieszka Radwańska wraz ze Słowaczką Danielą Hantuchovą zdominowały tenis kobiecy w deblu. W finale turnieju Sony Ericsson Open w Miami pokonały rozstawione z numerem trzecim Amerykankę Liezel Huber i Rosjankę Nadię Petrovą.

Daniela Hantuchova / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniela_Hantuchov%C3%A1Agnieszka Radwańska chociaż odpadła w ćwierćfinale w grze pojedynczej, po przegranej z Verą Zvonarevą 7:5/6:3, świetnie poradziła sobie w deblu w parze z Danielą Hantuchovą.

Finał trwał 1:45 minut. Po zaciętej walce zdobyły pierwszego seta, którego musiały wywalczyć w tie-breaku. Niestety nie utrzymały równej gry i przegrały drugiego seta, zdobywając tylko dwa gemy. Aby ostatecznie wyłonić zwyciężczynie, zawodniczki musiały zagrać super tie-breaka.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Agnieszka Radwańska / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Radwa%C5%84skaRadwańska i Hantuchova dopięły swego i po trzecim meczbolu zdobyły mistrzostwo. Dla Słowaczki było to dziewiąte zwycięstwo, dla Polki drugie. Pierwsze odniosła w turnieju w Stambule w 2007 r. wraz ze swoją siostra Urszulą.
Mistrzynie w grze podwójnej otrzymały, do podziału, czek w wysokości 237,000 dolarów.