Facebook Google+ Twitter

Radyjka dwa, czyli ojciec tranzystorysta

Tadeusz Rydzyk niestrudzenie powiększa swoje medialne imperium. Tym razem o radio internetowe SIM, którego głównym zadaniem będzie prezentowanie światopoglądu redemptorysty.

Radio. / Fot. Wikimedia Creative CommonsMedialnemu potentatowi w komży Tadeuszowi Rydzykowi, którego tytularnie nie połechcę, przez wzgląd na obrzydliwość, nie wystarcza już Radio Maryja. Wobec tego będzie miał teraz radyjka dwa. Szalala szalala szalala - radyjka dwa.

W powstanie tego internetowego radia zaangażowali się studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której to pierwszym rektorem był właśnie Rydzyk. Oficjalnym powodem, dla którego powstało Radio Sim, jest znikome zainteresowanie studentów (poza tymi z Uniwersytetu Trzeciego Wieku) przekazem płynącym z Radia Maryja. Dlatego więc nowe dla nich radio i nowy kanał, w którego zostaną wpuszczeni.

Redemptorysta Tadeusz Rydzyk. / Fot. Wikimedia /Creative CommonsNatomiast powszechnie wiadomo, że "tranzystorysta" śni sen o globalnej sieci, którą chciałby anektować na równi z tą realną. Z Radia Sim w eter pójdą programy o wierze, sporcie, kulturze i muzyce. Na jego falach popłyną też wiadomości z Telewizji Trwam, a jeśli ktoś to wytrwa, to ukojenie znajdzie dzięki ideologom z Radia Maryja. Tak obiecuje Rydzyk.

Ale przewodnią siłą i powodem, dla którego to medium powstało, ma być nadawanie audycji przedstawiających światopogląd Rydzyka. Czyli takie radio dla ludzi z poczuciem (czarnego) humoru.

Nowego radia redemptorysty, można choć niekoniecznie, posłuchać za pośrednictwem simradio.pl

źródło - TVP.Info, oraz Wiadomości.onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Oszustwo "transformacji" po 1989 r. - prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak - warto było posłuchać. Dziękuję autorowi za wskazanie tak fajnego radia. Polecam wszystkim Radio SIM. Choć studenckie, to wiele innych się do niego nie umywa. Szanują słuchacza, różnorodna muzyka, a co najważniejsze - można się czegoś dowiedzieć a nie jedynie wysłuchiwać POlitycznych POpisów http://www.simradio.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.05.2010 13:18

Dał Niektórym Dan Brown przykład jak sławę zbijać na tematyce religijnej; dał Niektórym były kłamliwy rzecznik rządu przykład jak budować swój kapitał publicystyczny na oczernianiu kościoła; dała Niektórym propaganda medialna przykład jak w sposób jednostronny pozbywać się pełnego obrazu: instytucji, człowieka, zbiorowości ludzkiej itd.

Góry są po to, by wspinać się; telefonia komórkowa jest po to, by pisać budujące sms-y do znajomych; radia są po to, by słuchać. Otwarty i ciekawy świata człowiek posłucha każdej stacji od A do Z i przyzna się do tego. Czy słuchasz Radia – Maryja? Jeśli tak-to dlaczego, jeśli nie –to dlaczego (to najtrudniejsze pytania, znacznie gorsze chyba, niż na testach egzaminacyjnych) Czasami samo to słowo budzi lęk, a może tylko jest zdrową reakcję pośród Tych, którzy wiedzą więcej od Tych, którzy chcą tylko wierzyć. Zabobon, ciemnogród, wstrętne mohery, rydzyki francowate, ciemnota umysłowa, imperium jednego człowieka, zacofani, antyeuropejscy, zafałszowana pobożność itd. to tylko niektóre „piękne” zwroty pod adresem Tych, którym od razu trzeba przylepić łatki, żeby oddzielić. Stygmatyzowanie nie było, nie jest i nie będzie nigdy wiedzą. Ci, co atakują bezwiednie, z „wiedzą” od internautów i w jakimś stopniu z wikipedii (brak mego zaufania co do tematyk społeczno-religijno-obyczajowych) – odsłaniają samych siebie.

I teraz główny bohater felietonu–ksiadz dr T.Rydzyk (ja natomiast tytularnie podkreśliłem, żeby nie zapomnieć pewnej zasady-ranga ) szczególnie dla młodej części słuchaczy coolowych mediów-ten człowiek jest nie do przełknięcia. Zostawmy młodzież z jej niepodważalnym systemem wartości SMS Szok-Muzyka-Syf.

237 tys. marek niemieckich, przekaźnik Bundeswehry, mocodawcy rosyjscy, nieprawidłowości odnośnie cegiełek na budowę stoczni (czy jeszcze coś) – zarzuty się pojawiły. Sprawy w toku. Być może że trzeba dłuższego czasu aby potwierdzić, lub zaprzeczyć. Czas najwyższy, aby przedstawić prawomocny wyrok sądowy, bo inaczej będą to tylko wrzuty ideologiczne i chwyty socjo i psychotechniczne.

Wypowiedzi ks. Rydzyka – różne, o refleksyjnym, modlitewnym, społecznym. politycznym, patriotycznym charakterze i inne ( o tym poniżej). Kwestia polityki uprawianej przez księży. Bronię tezy o politycznym zaangażowaniu kościoła w myśl zasady –władza świecka wtrąca się do spraw religijnych , a kościół ingeruje w tematykę świecką. Polityczne zaangażowanie ks. Rydzyka (jako wolny Obywatel RP) widziałbym tylko, w kwestii ograniczającej się do poruszania i obrony najważniejszych praw człowieka, które te prawa są lekceważone, czy mogą być lekceważone na skutek arogancji, upojenia się władzą, stawiania się ponad prawem itd. klasy rządzącej. A po wtóre system wartości został odwrócony do góry nogami

Wypowiedzi księdza, których nie popieram i jestem przeciwny takiemu prowadzeniu dialogu: czarownica, tylko zdrowi na umyśle jeżdżą na pielgrzymki (sprawdzę, czy czegoś nie dodałem albo coś skróciłem),

Wypowiedzi księdza wobec których nie wiem jak się zachować: Jest audycja w RM i dzwoni młody gościu i mówi sylabizując jez –deem gay-eem i odpowiednio intonuje. Ksiądz Rydzyk odpowiada w podobnym stylu (chodzi o intonację) ty biedny głupieloookuuu. Gay może w tym dniu był samotny i zadzwonił (może pomylił stacje radiowe) , a ksiądz też człowiek i ma nerwy swoje.

Czy istnieje możliwość zmiany stanowiska wobec Radia. Profesor socjologii UW I.Krzemiński dał Nam przykład jak to robić-po prostu sprawdzać po swojemu, słuchać samemu i wyciągać wnioski. Trudna sprawa profesor posiada aparat badawczy, a felietoniści i Pozostali s=uchacze, widzowie mają subiektywne obserwacje. Książka Krzemińskiego „Czego Nas uczy Radio Maryja”. Chodzi w tym wszystkim o to, żeby nie dzielić dłużej na: Rydzyków i Michników. Chciałoby się rzec, że mamy wolną prasę, wolne media. I tak pan Michnik przyjeżdża na zaproszenie Radia Maryja i Naszego Dziennika a ksiądz dr T.Rydzyk jedzie do redakcji Gazety Wyborczej i Radia TOK-FM.

Czy byśmy mieli wtedy dwie inne Polski, lecz szanujące się, czy tylko jedną zmienioną. Wszystko dobre to, co jest dialogiem dwóch Równych Stron. Taki dialog może uczyć myślenia...


Taak. Takie coś to chyba w snach się nawet nie wydarzy i po to są felietony i komenty do nich, żeby takie numery można było nawijać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie Mac, W24 narazie jest jeszcze (mam nadzieję) nie skorumpowanym portalem. Tu każdy ma prawo pisać co myśli. A Pan narzuca we wszystkich komentarzach swoje zdanie innym. Co do tego zdjęcia to mogę Panu więcej przysłac takich foto przykładów z centum Frankfurtu. Zawsze Pan szuka jakiejś "ofiary" do której można się doczepić...ale nie ze mną te dyskusje! Ja wyraziłam swoje zdanie...Pan je nie akceptuje ... pozdrawiam i żegnam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentarz dotyczy Pana Zdzisława Maca; Polecam Panu poczytać link

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=EdSu-_Cntos to powinno wystarczyć. Przykro mi że wielu uczciwych prawych ludzi daje się mamić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest pan żałosny, panie Zdzisławie ( i celowo piszę pan z małej litery, bo po takim panie mój dziadek na konia siadał)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po raz drugi piszę to samo: Polska to następny kraj po Watykanie gdzie rządzi partia KLER. Panie Mariuszu daję *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Henryku!!!!!!!!!!!!!Opanuj się ,nie wchodź w spółkę z Rydzykiem;),kto Ci da zabezpieczenie na kasę?;).
A może?,warto....................,da Ci pojeździć Maybachem...........;),jadę z Tobą;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, Osobiście dołożę Rydzykowi pieniędzy na wiercenie dziur w ziemi, pod warunkiem,że ktoś mi da gwarancję, że ta kasa nie wsiąknie w Rydzykową sutannę, jak w przypadku pieniędzy na stocznię. Nie mam zamiaru finansować jego kolejnego Maybacha, czy innego helikoptera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrobyt zawdzięczamy tylko i wyłącznie Ojcu Rydzykowi-chłop poświęcił całe życie ,aby pomagać biednym;). Prawie, jak Janosik ,kradł,kradnie,i będzie kradł ,aby tylko rozdać biednym.........prawdziwa"Siłaczka",a może doktor Judym?.Najwięcej rozdał u nas,na podlaskiej wsi;).Słyszał Pan o nas?,tzw.Polska "C".Postawimy mu niedługo pomnik,aby upamiętnić wyłudzenia i rozgoryczenie ludzi,którzy padli jego ofiarą(znam osobiście takich).
Jak już pisałam ,katolicyzm i wiara to jedno,a szuler Rydzyk to zupełne inna sprawa;).
Nie katolicy okradają(nie pisałam o nich),sama jestem katoliczką;).
Wierzę w Boga,nie w "czarną mafię"....szkoda tylko ,że są ludzie którzy wykorzystują ludzką naiwność,aby wzbogacić się za wszelką cenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.