Facebook Google+ Twitter

Radziecka prawda, polskie dylematy...

Prawda o stanie wojennym ma kilka twarzy. Jedna z nich to twarz radzieckiego komunisty, który kierując się umiłowaniem prawdy, przekazuje polskim patriotom zapewnienie, że ze stanem wojennym nie miał nic wspólnego.

Czołowi polscy prawicowi politycy i tacyż sami historycy polityczni, których nazwisk nie warto nawet wymieniać, dowodzą, że w 1981 r. Polsce nie zagrażała żadna inwazja ze strony Związku radzieckiego, a dobrotliwy i wyrozumiały dla Polaków L. Breżniew, wręcz ich wspierał w dążeniu do wyrwania się z radzieckiej hegemonii.

Dowodem na to są, według nich, liczne zapewnienia radzieckich komunistów, że oni do Polski żadnych wojsk nie mieli zamiaru wysyłać i nawet informowali o tym satrapę Jaruzelskiego. Towarzysze radzieccy rozumieli dążenia polskich robotników i polskich inteligentów i dlatego zlecali gen. Jaruzelskiemu rozwagę i umiar
w postępowaniu. A mówienie o jakiejś próbie puczu, mającego gen. Jaruzelskiego odsunąć od władzy, to tylko wymysł zachodnich imperialistów, dybiących na dobre imię Kraju Rad.

Oni żadnych zapasowych ekip kierowniczych nie tworzyli, nie infiltrowali polskiego wojska, polskich sił bezpieczeństwa, lotnisk, dróg i środków łączności. W ogóle tym, co się w Polsce działo byli raczej mało zainteresowani i uważali, że polskie problemy, Polacy
rozwiązywać muszą sami.

Polscy patrioci spod znaku PiS, PO i innych odrzutów prawicowego światka politycznego, zapewnienia te uważają za godne najwyższego zaufania i za nic mają wszystko to, co mogłoby tym zapewnieniom przeczyć. Za nic mają polskie źródła archiwalne, wspomnienia Polaków, którzy w tamtych czasach sprawami kraju się zajmowali, lub wspomnienia i odczucia zwykłych mieszkańców, którym przyszło żyć w tamtych czasach.

Polskim prawdziwym patriotom wystarczają dowody, które radzieccy komuniści im dostarczają w liczbie wskazującej, że mówią tylko prawdę i samą prawdę. I jakoś tym patriotom nie przeszkadza, że z tych samych źródeł pochodzą dokumenty wskazujące, że polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach kaźni, zamordowali strzałem w tył głowy hitlerowcy oprawcy, a nie szlachetni bojownicy spod znaku NKWD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Do red: Rzecz w tym, że te niby "dowody" pojawiają się 30 lat po tamtych wydarzeniach. Dziś (zresztą od lat) wiemy, że decyzja o wybuchu powstania warszawskiego była oparta na błędnych informacjach, że rosyjskie czołgi pojawiły się na Pradze i za moment Armia czerwona wkroczy do warszawy. dziś gen. Bora-Komorowskiego czcimy jako bohatera mimo, że w wyniku tej decyzji zginęło 200 tys ludzi (więcej niż polskich żołnierzy na wszystkich frontach II wojny światowej). 13 grudnia 1981 r. gen. Jaruzelski miał powody do przekonania, że jeżeli stanu wojennego nie prowadzi, a Polskę ogarnie - planowany na 17 grudnia - strajk powszechny, zacznie się totalna anarchia, to wojska radzieckie wejdą. I za to, iż chciał ratować (i zapewne uratował)Polskę przed rozlewem krwi, przed bratobójczymi walkami, przez zakłamanych politykierów i zmanipulowaną część narodu, uznawany jest za mordercę. Nie sądzę, aby te słowa dały ci chociaż trochę do myślenia, ale piszę je gwoli pokazania, jak fałszywymi tezami się posługujesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rocznik45
 • rocznik45
 • 14.12.2011 11:04

@roczniku52, czytaj ze zrozumieniem. Rtęć też zabija. I nie wlewał jej do wojskowej studni, a samosądu nie dokonuje się na wojsku.
Na chwilę na bok odłóż tę swoją ślepą nienawiść i czytaj ze zrozumieniem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 13.12.2011 22:35

Jest coraz więcej dowodów na to że Rosjanie nie chcieli ryzykować nowego konfliktu ,wojna kosztuje ,a to był wtedy kolos którego Regan dobił ,przy pomocy Arabii Saudyjskiej .(Tajne porozumienie)Arabia Saudyjska zwiększyła wydobycie ropy ,a tym samym Rosja miała potężne problemy by dalej finansować wojnę w Afganistanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rocznik 52
 • rocznik 52
 • 13.12.2011 22:28

To niby kto miał mordować - dzieci komuchów ?, a może bezbronna Solidarność .Przecież mordować tylko mogli i to robili wyłącznie komuchy!!Oni mieli Milicję i Wojsko Polskie. A Rosjanie nie chcieli wchodzić i babrać się w interwencję - mieli dość problemów w Afganistanie -spieprzali z Afganistanu czepiając się helikopterów!

Samosądy ?? Gołymi rękoma ?? Samosądy na Armii ?? Bzdura!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rocznik45
 • rocznik45
 • 13.12.2011 14:47

Bardzo dziękuję za ten artykuł.

Czuło się oddech radzieckiego wojska odbywającego jakieś dziwne manewry na wschodniej granicy.
Rosła nieufność, a skrywane animozje międzysąsiedzkie wyłaziły z mroków...
Jeden taki cichcem wlewał rtęć z rozbitych termometrów do studzien na pobliskich parcelach. Potem zaczął głośno wyzywać najpierw jednego, potem drugiego sąsiada od żydów, złodziei i komunistów. Nie wiadomo skąd podłapał hasła cytowane również przez autora i wtedy już naprawdę zaczęliśmy obawiać się o swój dobytek, swoich najbliższych i własną skórę. Gdyby lawina wojny domowej ruszyła, zapewne dokonywałby mściwego samosądu na wszystkich, których z takich czy innych względów nie akceptował.
Ilu takich "sprawiedliwych" było?
Tego nie wie nikt.
A ilu jest dzisiaj?
Dzięki wolności słowa mamy nieco lepsze rozeznanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 13.12.2011 11:28

Ze zdumiewającą wręcz żarliwością, za wszelką cenę i przy każdej okazji Polacy zapalają świeczki,składają wieńce albo maszerują w "procesjach"pamięci.Co byśmy zrobili gdyby takich dat jak 13 grudnia nie było?Chyba byśmy sie zapłakali... na śmierć.Stąd komentarze,powtarzane jak mantra:"Rosjanie nie mieli zamiaru interweniować".
Zdanie to wypowiadanie wielokrotnie post factum na użytek bieżącej geopolityki, w odniesieniu do ówczesnej sytuacji nie jest w pełni wiarygodne,a ni tak jednoznaczne jak chcieliby co niektórzy.Polskę opanował chaos-a tam gdzie chaos brak przewidywalności z każdej ze stron konfliktu."Chcieli wejść"czy "nie chcieli wejść"-jakie to ma dzisiaj znaczenie?W chaosie wystarczy jedna iskra,jedno niekontrolowane zachowanie,a wszystkie przewidywania i plany biorą w łeb."Chcieli"czy "nie chcieli",możemy tak dewagować aż do...zapłakania się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Klarysa
 • Klarysa
 • 12.12.2011 19:04

Ci co twierdzą , że Związek Radziecki niech chciał interwencji wówczas W Polsce ;kłamią i to świadomie .
WIDZIMY NAOCZNIE CO DALEJ ROBIĄ Z:Gruzją , Czeczenią I DAWNYMI IM PODLEGŁYMI LUDAMI!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.