Facebook Google+ Twitter

"Radziszewska musi odejść". Premier się jeszcze zastanawia

Donald Tusk zapowiedział, że spotka się we wtorek z Elżbietą Radziszewską, pełnomocniczką rządu ds. równego traktowania, która w programie telewizyjnym zdradziła orientację seksualną swojego rozmówcy wbrew jego woli.

 / Fot. PAPDonald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo" (TVP2) powiedział, że minister na pewno popełniła błąd i będzie musiała przemyśleć, czy stanowisko jakie piastuje odpowiada jej możliwościom. Na pytanie czy zdymisjonuje Radziszewską, premier odpowiedział, że musi się jeszcze zastanowić.

Aktywista, który wziął udział wraz z Radziszewską w programie "Dzień dobry TVN" (minister  / Fot. PAPzaproszono po tym jak powiedziała "Gościowi Niedzielnemu", że katolicka szkoła miała prawo zwolnić nauczycielkę-lesbijkę), a którego orientację seksualną zdradziła, złożył na nią skargę u Rzecznika Praw Obywatelskich.

Po tym wydarzeniu wiele osób prywatnych ( grupa na Facebooku) i organizacji (m.in. Kampania przeciw Homofobii, feminoteka.pl) domaga się odwołania Elżbiety Radziszewskiej z funkcji pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

prezio
  • prezio
  • 21.10.2010 23:14

Ten Zaj to mi wygląda na lewackiego kryptogeja ubranego w damskie ciuszki, wynajmującego się na godziny i krzyczącego: jeszcze, jeszcze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"która w programie telewizyjnym zdradziła orientację seksualną swojego rozmówcy wbrew jego woli." Zapytam. Dlaczego to rozmówca Radziszewskiej usiłował zataić swoją orientację seksualną? W moim odczuciu, już takie zachowanie, logicznie rozumując, skłania człowieka normalnego do zarzutu rozmówcy Radziszewskiej nietraktowania siebie na równi z resztą społeczeństwa. No bo, czy któryś z mężczyzn heteroseksualnych miałby pretensję do swojego interlokutora pretensję o to, że ten powiedział publice, o jego orientacji seksualnej? Na pewno nie. Wychodzi na to, że rozmówca Radziszewskiej zachował się nie konwencjonalnie, nie standardowo. A jeśli zachował się nie standardowo, to by znaczyło, że odbiega od norm powszechnie stosowanych, czyli sam siebie potraktował nierównie. Czyja dobrze to sobie tłumaczę? Może ktoś mnie sprostuje.
A tak od siebie jeszcze zapytam wszystkich, tych równych i tych równiejszych. Czy koło, jako figura geometryczna, jest prostą trochę inaczej, czy nie jest w ogóle prostą, tylko kołem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu Brzezicki nazwiska też podać? Wybaczy pan, ale w tym temacie nie jest pan dla mnie właściwą osobą do dyskusji. Po drugie proszę nie przeinaczać moich wypowiedzi i dopisywać im innego niż w rzeczywistości, znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.10.2010 14:44

Pani Magdo Wieczorek, czekam na przykłady.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2010 19:23

>Mogłabym z własnego podwórka podać kilka przykładów
>bardzo podobnych sytuacji.

Pani Magdo, jakie to przykłady? Geje i lesbijki deprawują uczniów w szkołach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2010 19:21

>Niech homosie założą swój kościół i swoje szkoły
>i odpierniczą się od katolików.

Z tego co wiem, to geje i lesbijki mają w d*pie kościół katolicki. To kościół katolicki wiecznie się nimi zajmuje.

Panie Paziak, po raz kolejny opadła mi przysłowiowa kopara po przeczytaniu pana komentarza. Proszę powiedzieć, jak pan ocenia swoich uczniów, wg jakich kryteriów? Czy jeżeli np. skromnie ubrany spokojny uczeń i uczeń "homoś" napiszą identycznie tę samą klasówkę, to ten skromny dostanie piątkę, a ten "ciota" o dwa stopnie mniej? Czy tempi pan na swoich lekcjach takich uczniów? Przecież nienawidzi pan - wręcz boi się pan - inności. To straszne, że polskie dzieci są uczone w szkołach przez takich ludzi jak pan. Straszne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jakbyscie nie wiedzieli, ze geje sa w PL dyskryminowani i zle traktowani gdy ujawania swoja orientacje i moze ktos nie chcial z tego powodu aby podawac jego orientacje. I o to poszło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł po co dyskutujesz z "człowiekiem bez twarzy" i jeszcze pozwalasz się obrażać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł Ty najlepiej wiesz co dzieje się w szkołach. Zgadzam się z panią minister. Mogłabym z własnego podwórka podać kilka przykładów bardzo podobnych sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem wczoraj Warto Rozmawiac i p.Radziszewska dała radę i p.Piekarskiej z SLD i Panu od gejów nie zapamiętałem nazwiska. Pawle trzymaj się i zapraszam na głowna na artykuł o modzie w okupowanej Warszawie.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.