Facebook Google+ Twitter

Rafał Dębski - Zoroaster. Gwiazdy umierają w milczeniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-15 09:24

Kawał solidnie wykonanej science - fiction. Książka powstała jako efekt fascynacji autora kosmosem i jego fizyką. Kryminał science-fiction? A czemu nie? Rafał Dębski podkreśla, że "Zoroaster" jest tak fantastyczny, jak tylko fizyka mu na to pozwala. Tylko tyle i aż tyle.

 / Fot. PromoPod niebem Valhalli, w sąsiedztwie Fenrira niełatwo się żyje, lecz łatwo umiera.
Lecz w przeciwieństwie do gwiazd, ludzie nie umierają w milczeniu.
Adam Bartold przekona się wkrótce, że naukowcy ze stacji badawczej ukrywają mnóstwo nienaukowych sekretów i niejedną śmierć. Od grupki intelektualistów zależą losy Federacji Międzygalaktycznej, a walka dobra i zła wcale nie odbywa się w mikroskali. Na dodatek Zoroaster niechętnie zrzeka się swoich tajemnic...

O autorze:
Rafał Dębski - rocznik ’69. Redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Debiutował w 1998 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Siódmy liść”. Autor kilkudziesięciu opowiadań i dziesięciu powieści, w tym czterech z nurtu literatury fantastycznej. Pisarz wszechstronny, dobrze czuje się zarówno z czasach, kiedy Słońce było Bogiem, jak i kiedy człowiek stał się zdobywcą tysięcy Słońc.
Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Obok pisania książek, jego wielką pasją jest historia przez którą, niczym w krzywym zwierciadle, postrzega ludzi – ich postawy, emocje, motywacje.
Ma wielki apetyt na życie. Chciałby osiągnąć wiele i żyć tak, aby nie żałować... Najlepiej nie żałować niczego. Niestety natura wpisała mu w geny dawkę lenistwa. To przesądza o tym, że nie boi się wyzwań i dużo pracuje. Bo dzięki temu może jak najszybciej uporać się z tym, co tak czy inaczej musi być wykonane. Niestety, jak już się zdążył przekonać, to działa w obie strony. Praca, niczym owa Ciemność, dostrzegła go, pokochała i zawsze wie gdzie Rafała znaleźć, dopaść i usidlić.
Z Fabryką Słów opublikował powieści „Czarny pergamin” (2006), „Kiedy Bóg zasypia” (2007), antologię „Serce teściowej” (2008), „Łzy Nemezis” (2009) oraz „Zoroaster. Gwiazdy umierają w milczeniu” (2010). Jego teksty znalazły się także w czterech, najlepszych antologiach Fabryki Słów.

data wydania: marzec 2010
wymiary: 125 x 195
liczba stron: 360
oprawa: miękka
seria: Asy polskiej fantastyki
cena: 29.99
Wydawnictwo Fabryka Słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.