Facebook Google+ Twitter

Rafał Dutkiewicz idzie na Warszawę

Kłótnia Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną może mieć nieoczekiwanego zwycięzcę, albowiem zgodnie z przysłowiem, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Tym trzecim może być Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Rafał Dutkiewicz to polityk wytrawny. Nie interesuje się szybką sensacją, skandalem, który mógłby go wypromować i pchnąć w stronę Warszawy. Od wielu lat jego wszystkie polityczne działania ukierunkowane są na stopniowe przybliżanie go do najważniejszych funkcji w Państwie.

Zeszłoroczne zwycięstwo w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia (Rafał Dutkiewicz rządzi stolicą Śląska trzecią kadencję) było tylko częścią większego przedsięwzięcia, którego kolejnymi elementami była walka o radę miasta Wrocławia oraz sejmik województwa. Ludzie Dutkiewicza we Wrocławiu osiągnęli wynik znakomity. W 37 mandatowej radzie zdobyli 19 miejsc, co pozwala im rządzić miastem bez potrzeby szukania koalicjantów. W województwie wygrać się nie udało, ale jednocześnie nie ma mowy o porażce Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza. Kandydaci Dutkiewicza zajmują 9 foteli i lepszym wynikiem pochwalić się może tylko Platforma Obywatelska, której przedstawiciele zdobyli 13 mandatów.

Wybory samorządowe pokazały, że Dutkiewicz potrafi robić dobrą lokalną politykę. Wyszedł ze swoimi ludźmi poza granicę Wrocławia i poważnie pogroził palcem dolnośląskiej platformie. Metoda małych kroczków pozwoliła mu sukcesywnie poszerzać władzę, tym razem rozciągając ją na całe województwo.

Kolejnym ważnym aspektem tych wyborów był fakt, że znowu cała Polska usłyszała o fenomenie Dutkiewicza zdobywającego na Dolnym Śląsku coraz większe poparcie. Dobry gospodarz, jeszcze lepszy organizator i przywódca. Kolejny krok został postawiony.

Naturalnym następstwem tych sukcesów była zmiana w Stowarzyszeniu Dolny Śląsk XXI, które najpierw wystąpiło ze Związku Stowarzyszeń Polska XXI i zmieniło nazwę na Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk. To działanie według samego Dutkiewicza miało pokazać, że on sam, ale także jego współtowarzysze odcinają się od ogólnopolskiej polityki skupiają swoją uwagę na sprawach Dolnego Śląska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czy obecnie mogą darzyć się sympatią? Śmiem wątpić. Aczkolwiek musimy pamiętać, że w polityce, czy biznesie najlepsze interesy robi się z ludźmi, których niekoniecznie darzymy sympatią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wroclawianka
  • wroclawianka
  • 08.03.2011 13:34

niech bron boze moj prezydent nie pcha sie do warszawy.... niech zostanie u nas i u nas dziala.... niech sie interesuja sprawami wroclawia..... my prezydenta nie oddamy.....:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ml
  • ml
  • 08.03.2011 13:16

Panie Pawle czy jest Pan pewien, że Grzegorz Schetyna i Rafał Dutkiewicz mogliby darzyć się sympatią? W pewnych kręgach "dokonania" obecnego marszałka z czasów większej aktywności we Wrocławiu nieco go dyskwalifikują. Z pewnością jako osoba zorientowana wie Pan co mam na myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil
  • Kamil
  • 08.03.2011 13:13

Dutkiewicz to najlepszy prezydent w Polsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie uświadczę jakie tezy wg Ciebie są nieprawdziwe. Proszę jednocześnie o wykazanie ich nieprawdziwości, skoro takowa zachodzi w konkretnym przypadku. Ciekaw jestem również na podstawie czego wnosisz o braku znajomości bohatera, uwarunkowań(jakich?) i realiów(jakich?).

Komentarz został ukrytyrozwiń
im
  • im
  • 06.03.2011 19:21

Materiał bardzo powierzchowny i z puli tzw podpuszczania. Albo autor konfabuluje, albo................? Zawarte tezy nieprawdziwe i pisane na wyrost, na potrzeby zbadania reakcji? Jeżeli nie, tym gorzej dla autora. Puszczanie wodzy fantazji w takich sprawach nie przynosi splendoru. Świadczy o braku znajomości bohatera, uwarunkowań i realiów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.