Facebook Google+ Twitter

Rafał Gdak szefem serwisu wyborczego W24

To był pomysł Rafała Gdaka - stworzenie nowego poddziału, gdzie trafiać będą wyłącznie materiały dotyczące zbliżających się wyborów prezydenckich. A skoro Rafał rzecz wymyślił, będzie tym działem zarządzał.

 / Fot. Materiały własneNajtrudniejsze pytanie zadał Rafał na końcu - kiedy dział powstanie. Postaramy się by stało się to jak najszybciej. Michał Tuszyński, odpowiedzialny za techniczną stronę rozwoju serwisu, będzie pewnie suszył głowy zaprzyjaźnionym informatykom, a oni na pewno nie dadzą się długo prosić :). Do tego czasu wszystkie teksty na temat najbliższych wyborów proszę oznaczać pierwszym tagiem "wybory prezydenckie".

Ja już teraz zachęcam do współpracy z Rafałem i do udziału w tworzeniu "Wyborów prezydenckich" w Wiadomościach24.pl. Nie tylko dlatego, że taki temat jest dla dziennikarzy szczególnie ciekawy. To w ogóle będą szczególne wybory, podczas których wielkim testem tak dla kandydatów, jak i dla ich sztabów, stanie się, jak myślę, stosunek do ostatnich, tragicznych wydarzeń, gdy w szczątkach samolotu pod Smoleńskiem zginęło również dwóch kandydatów do najwyższego urzędu w Polsce.

 / Fot. PKW.GOV.PLDo urzędu właśnie. Bo w prezydenckim fotelu zasiądzie nie Boży pomazaniec, a ten, kto ma służyć nam - obywatelom. I dlatego tak ważne jest, by uważnie patrzeć na ręce wszystkim pretendentom już od pierwszej chwili. Kto dla nich pracuje? Czy na pewno za darmo? Gdzie odbywają się spotkania wyborcze i ile kosztują. Co rozdaje się podczas takich mityngów. Warto też przypomnieć co, jak i z kim do tej pory robili kandydaci. Wsłuchać się w to, co mówią i jak mówią. Podpatrzeć, jak zbierali głosy poparcia; zajrzeć za kulisy, sprawdzić jak się przygotowują.

Ale my, dziennikarze, do nieuchronnej kampanii wyborczej również powinniśmy się przygotować. Dowiedzieć się, co wolno komitetom wyborczym, przejrzeć prezydencką ordynację wyborczą. Wzorcem dla nas może być choćby działanie Fundacji Batorego we współpracy z Instytutem Spraw Publicznych z 2005 roku: Monitoring finansowania prezydenckiej kampanii wyborczej Podobnie jak ubiegłoroczna akcja monitorowania kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, (opis i raport) podczas której w całym kraju ponad 50 współpracowników zbierało sygnały o naruszeniach ordynacji wyborczej. Nas jest o wiele więcej i pewnie też sporo możemy zdziałać. I uwierzcie, nic tak nie studzi rozgrzanych kampanią głów jak świadomość, że jest ktoś, kto to uważnie obserwuje i ma możliwość opublikowania swych spostrzeżeń w serwisie, który czyta ponad milion osób miesięcznie. Milion wyborców, dodajmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

:)
A ja nie tylko w Onecie :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

I masz rację Sławo, ale........... temat rozwinął Rafał, bo Marek "zdezerterował"
i w tym kontekście o tym wspomniałam, ale komentarz mój dotyczył za mało czytelnej informacji
o umiejscowieniu Serwisu Wyborów Prezydenckich.
Marek zasygnalizował też inny ciekawy temat:
link
Temat zainteresował kilka osób, w tym również Rafała, ale Marek temat zakończył tak, jak zakończył wg własnego wyboru.
Pozostaje więc uszanować motywacje Marka, a Markowi pozostaje pogodzić się z własnym wyborem albo powrócić bez analizowania braku współpracy, która była deklarowana z pełną akceptacją pomysłu Marka.
Marek jest wspaniałym felietonistą i Jego refleksyjnych, zabarwionych nutką humoru felietonów tutaj brak,
ale....... ;) "urlopowanie" od narzekania i uprzedzeń wydaje się być chwilami zasadne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo :)
Nie tak - tylko pomysł był wokół wyborów i stąd mi się to przypomniało, bo sama zabrałam głos w tym wątku, dotyczącym planowanych wyborów a nie przyśpieszonych dramatem. Wątek jednak zawisł razem z Autorem.
Rafał ma rację, że temat, którym koordynuje jest w innym ujęciu.
Chciałam tylko wyrazić, że temat jest tak aktualny i ważny, że powinien być widoczny ze str. gł. w24 a nie wskazywany komentarzem Rafała na str. 2 komentarzy, Tomku.
Myślę, że odpowiedzi mi już nie potrzeba, bo temat staje się widoczny i wzbudza zainteresowanie.
Sama chętnie poczytam artykuły w temacie, chociaż sama nie odważę się chyba napisać, bo politologia nie jest moją silną stroną, a zbyt amatorskie ujęcie tematu może tylko szkodzić budowaniu świadomości Wyborców.
W mojej świadomości czasami rodzi się przekonanie, że wynik wyborów bywa przesądzony nie ilością oddanych głosów, ale ilością tych, których zabrakło, ponieważ społeczeństwo zmęczone przewijającymi się aferami coraz mniej chętnie bierze udział w wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że pomysł na społeczny program wyborczy jest równie wartościowy. Nie znałem inicjatywy Marka Rózyckiego. Ale myślałem o tym w kontekście powstającego w W24 e-boooka (Warto być Polakiem; link na temat walorów Polski. Wymieniane są walory. A jaka jest codzienność i niedostatki sami wiemy. Programu nie oczekujmy w żadnej kampanii, czy to prezydenckiej czy parlamentarnej. Zamiar miał tyczyć swego rodzaju prawyborów, najpierw. I był interesujący. Ale i osobny dział poświęcony zagadnieniom samych wyborów z pewnością się wypełni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego też w dziale Wybory prezydenckie jest tekst o uprawnieniach prezydenta - im więcej wyborca wie, tym w mniejszym stopniu podatny jest na manipulację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie twórzmy programów. Zejdźmy na ziemię i ściągnijmy też na nią kandydatów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł Marka Sławo zakładał stworzenie PROGRAMU wyborczego - ja nie tworzę programu tylko serwis dotyczący wyborów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicjo. Czytam i nie bardzo rozumiem. Ale jak tylko zrozumiem, to Ci odpowiem. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Przestawiona zakładka niczego nie zmienia, ale za to doskonale prezentuje priorytety ważności akcji i patronatów w24 ;)
Z Akcji Wiadomości24 dowiedzieć można się, że "Rafał Gdak szefem serwisu wyborczego W24", ale o miejscu serwisu "Wybory prezydenckie" (str. gł. w24 > Wydarzenia > Wybory Prezydenckie) informuje tylko komentarz Rafała (na str. 2 komentarzy) pod blogiem o nominacji Rafała (gratulacje za podjęte wyzwanie prowadzenia najbardziej aktualnego tematu, bo wcześniejszy pomysłodawca "zdezerterował" link , nie mogąc nawet przewidzieć, podobnie jak wszyscy, tak dramatycznie niespodziewanych wyborów prezydenckich)

:)))
Ja nie gryzę, żeby tak szybko było trzeba uciekać z zakładkami z jednego na inne miejsce.
Zwłaszcza nie gryzę szarych komórek, bo nie lubię móżdżku w żadnej postaci ani realnie ani wirtualnie ;)
Tylko spod powieki z lekka przymrużonego oka rozbawiła mnie trochę ta szybka reakcja poprawienia ułożenia zakładek polecających, ale drugim okiem dostrzegam (po podpowiadającym komentarzu Rafała), że w zakładce Wydarzenia są Wybory prezydenckie. Ponieważ czasami udaje mi się myśleć, więc z podpórką w komentarzu trafię do wskazanego miejsca ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawiliśmy to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.