Facebook Google+ Twitter

Rafał Kapler nowym szefem Narodowego Centrum Sportu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-06 22:25

Minister sportu Mirosław Drzewiecki przyjął dymisję szefa Narodowego Centrum Sportu Michała Borowskiego. Nowym szefem Centrum został Rafał Kapler, wiceprezes spółki PL 2012.

Borowski złożył dymisję w związku z publikacjami medialnymi, w których oskarżany był o zatajanie w oświadczniu majątkowym faktu posiadania udziałów w zagranicznych spółkach. Ponadto media ujawniły, że nazwisko Borowskiego pojawia się w zeznaniach Tadeusza M. - byłego współpracownika oskarżanego o korupcję byłego ministra sportu, Tomasza Lipca.

To na podstawie zeznań M. prokuratura aresztowała Lipca. Odwołaniu Borowskiemu towarzyszyło spore zamieszanie medialne. Z komunikatu ministra sportu Mirosława Drzewieckiego nie wynikało jasno, czy minister przyjął dymisję Borowskiego, czy nie. "Ponieważ sam oglądając telewizję, nie wiedziałem, o co chodzi, to aby to uspokoić, podjąłem decyzję, która przecina wszystkie spekulacje" - powiedział Drzewiecki.

Minister przyznał, że ze względu na harmonogram przygotowań do EURO 2012 chciał pierwotnie odwołać Borowskiego dopiero za kilka dni. Nowy szef Narodowego Centrum Sportu zapewnił, że wszystkie zadania związane z budową stadionu narodowego są realizowane w terminie. Rafał Kapler podkreślił, że obiekt w stolicy powstanie do połowy 2011 roku.

Poinformował również, że decyzją Ministerstwa Sportu, spółka PL 2012, której jest wiceprezesem, przejmuje operacyjne zarządzanie projektem budowy stadionu. Nowy Szef NCS powiedział, że w najbliższych miesiącach ma zostać podpisana umowa na umocnienie gruntu, na którym stanie stadion. Do początku grudnia spodziewany jest też projekt wykonawczy.

Rafał Kapler poinformował, że pod koniec miesiąca odbędzie się wizytacja delegacji UEFA w miastach, w których mają być zbudowane stadiony. Dodał, że od marca nastąpił znaczny postęp w przygotowaniach samorządów do rozpoczęcia prac związanych z budową obiektów.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.