Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1841 miejsce

Rafał Kwietniewski dla W24.pl: Najlepiej odpoczywam na jachcie!

Rafał Kwietniewski, aktor, któremu największą popularność przyniosła rola Bartka Miedzianowskiego w s. „Pierwsza miłość”. Teraz Rafał gra w kilku sztukach, cały czas intensywnie pracuje. Odpowiada na pytania Marioli Morcinkové.

Aktor telewizyjny i teatralny, Rafał Kwietniewski. / Fot. Fot. Zdjęcie z archiwum strony R. Kwietniewskiego

W zeszłym roku pracował Pan wraz z Łukaszem Płoszajskim nad projektem „My chłopaki z…“ do którego zaprosiliście trudną młodzież z domów poprawczych. Czy projekt odniósł sukces?

- Wraz z Łukaszem Płoszajskim zostaliśmy zaproszeni do Zakładu Poprawczego w Sadowicach. Jest to ośrodek dla chłopców. Okazuje się, że czas odpoczynku dla wychowawców i wychowanków to 18:00 do 18:45. Wtedy to wychowankowie zasiadają przed telewizorami i włączają Polsat. Jednym z wychowawców jest Tadeusz Podolski, który za namową swoich podopiecznych zorganizował z nami spotkanie. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie odpowiadaliśmy na pytania chłopaków. Były to pytania oczywiście o serial, ale również o nasze życie prywatne. Czasem nie mogli rozróżnić jednego życia od drugiego i wszyscy mieliśmy z tego niezły ubaw. Potem każda z grup zaprosiła nas żebyśmy zobaczyli jak żyją w ośrodku. Przyjęcie było niesamowite była kawa ciasto, ale przede wszystkim chłopcy koniecznie chcieli zaprezentować swoją twórczość grając na gitarach, śpiewając, prezentując teksty swoich piosenek. Naprawdę było to niesamowite i wzruszające przeżycie.

Jaka była reakcja widzów na fakt, że w projekcie brały udział osoby z trudną przeszłością?

- Po jakimś czasie zadzwonił do nas pan Podolski i powiedział, że chłopaki uwielbiają film „My dzieci z dworca ZOO” i bardzo by chcieli zrobić spektakl oparty na tej historii. W rzeczywistości historia bohaterów z dworca ZOO posłużyła za pretekst do opowiedzenia przez chłopaków swoich historii życiowych.

Jak układała się Wam współpraca? A kto tak naprawdę wpadł na pomysł powstania spektaklu?

- Praca nad spektaklem trwała parę miesięcy. Uważam, że ten spektakl to po prostu wielki sukces przede wszystkim dla samych chłopaków, którzy po wielu wzlotach i upadkach jednak dotarli do brzegu. Premiera odbyła się w Zakładzie. Dzięki uprzejmości Teatru Ad Spectatores w którym gram, mogliśmy ten spektakl pokazać wrocławianom. To co się zdarzyło tego wieczoru przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie podczas dwóch pokazów mieliśmy ponad 300 widzów. Widownia wychodziła ze spektaklu bardzo poruszona, często nie kryjąc łez.

Występuje Pan także w serialu „Galeria“, gdzie odgrywa Pan rolę jednego z policjantów. Kiedy w TVP pojawią się premierowe odcinki trzeciej serii? Dlaczego emisja serialu została wstrzymana?
Co czeka Pana postać w trzeciej transzy odcinków?


- Niestety, nie wiem dlaczego emisja serialu „Galeria” została wstrzymana, mam tylko nadzieję, że niedługo serial wróci na antenę. Mojego bohatera czekały ważne zmiany życiowe związane z jego stanem cywilnym :).

Kontynuując rozmowę na temat seriali muszę zahaczyć o serial „Pierwsza miłość“. W tej produkcji występuje Pan od kilku lat. Czy pod tak długim czasie nie ma Pan czasem po prostu dość? Nie czuje Pan, że przyszedł czas na coś nowego?

- Tak, występuję w „Pierwszej Miłości” już kilka lat i faktycznie czasem pojawiają się chwile zmęczenia ”postacią” ale uważam, że to jest normalne i uczciwe względem siebie. Nie ukrywam jednak, że cały czas odnajduję chęci i lubię grać Bartka. A przychylność widzów ładuje baterie. Uważam również, że czas na „coś nowego” nie musi oznaczać rezygnacji z dotychczasowego.

Jakie cechy charakteru serialowego Bartka Pan lubi, a które odwotnie wręcz przeciwnie? Czy odnajduje Pan wasze wspólne cechy?

- Myślę, życie „Bartka” bardzo się zmieniło po wyjeździe na wieś. Tam w końcu znalazł żonę i adoptował syna, założył rodzinę. Dążenie Bartka ku tym wartościom nazwałbym wspólnymi cechami charakteru i przez to je ma się rozumieć lubię.
Daje facetowi cały czas szansę więc nie chcę mówić czego w nim nie lubię, bo widzę,że się cały czas rozwija :).

Czym zaskoczy wątek Bartka i Emilki widzów w odcinkach do końca sezonu?

- Z niecierpliwością czekam na nowy sezon. Sam jestem ciekawy co się wydarzy w ich życiu.

Nad czym aktualnie w sferze artystycznej Pan pracuje, a jakie pasje wypełniają Pana czas wolny?

- Na dniach zaczynam próby do dwóch spektakli. Nie mogę zdradzić na razie jakie to sztuki. Mogę tylko powiedzieć, że poruszają bardzo ciekawe tematy. W pierwszym przedstawieniu poruszamy się w temacie trudnych relacji ojcowsko - synowskich, drugi to rozprawka o wymiarze sprawiedliwości i błędach biegłych sądowych, które rzutują i wywracają życie uczciwych ludzi, często niszcząc relacje i rodziny. Teraz mam jeszcze trochę wolnego czasu więc spędzam ten czas z rodziną.

Gra Pan w kilku sztukach teatralnych, w jakich teatrach można Pana spotkać w maju/czerwcu 2013?

- Do końca sezonu mam już „teoretycznie” wolne. Choć w tym zawodzie nigdy nie wiesz co się wydarzy. Może nagle będę musiał spakować walizkę i wyjechać :).

Jaki jest dla Pana idealny styl wypoczynku? Aktywny, czy raczej pasywny?

- I jedno i drugie. Najlepiej odpoczywam na jachcie. Czasem musisz się nieźle napracować, a czasem leżysz bezczynnie i nic nie robisz. W zależności jak wieje!!

Co jest Pana mottem życiowym, a kto autorytetem, wzorem do naśladowania?

- Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Na tym świecie ciężko o autorytety :) Mam taki jeden wzór :)

Czego można życzyć aktorowi na kolejne lata działalności?

- Myślę, że po prostu wielu ciekawych i różnorodnych ról, a co za tym idzie, rozwoju!

Na sam koniec może Pan pozdrowić czytelników www.w24.pl oraz swoich fanów.

- Więc czynię to z radością!!

Dziękuję za rozmowę.

(Rozmawiała Mariola Morcinková)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.