Facebook Google+ Twitter

Rafał Sarnecki Quartet w Czarnym Tulipanie

W sobotę 23 stycznia w lubelskim klubie Czarny Tulipan odbył się koncert jazzowej formacji Rafał Sarnecki Quartet.

Okładka / Fot. zoomGraphLider zespołu Rafał Sarnecki (gitarzysta) przybył na krótki czas do Polski z Nowego Jorku, gdzie jak się okazuje jest dobrze znanym muzykiem jazzowym.

Lubelski koncert był kameralnym wydarzeniem. Czarny Tulipan to niewielka restauracja. Nie o rozmach koncertu jednak chodzi.

Muzyka i jej wykonanie zaczarowały publiczność. W tym składzie Rafałowi Sarneckiemu towarzyszą: Paweł Kaczmarczyk (piano), Łukasz Żyta (perkusja) oraz Wojciech Pulcyn (kontrabas). Paweł Kaczmarczyk należy do polskich artystów jazzowych młodego pokolenia. Obecnie jest nominowany do tytułu Artysty Roku 2009 w plebiscycie Kulturalne Odloty.

Muzycy zagrali większość utworów z ostatnio wydanej płyty Sarneckiego "Songs from a New Place", jak również ze starszych płyt formacji.

Koncert w Czarnym Tulipanie był iście niszowym wydarzeniem. Większość widowni znała dobrze
zespół lub też któregoś z występujących muzyków. Jednak nie wszyscy - grono publiczności zasiliło również kilka osób, które doświadczały muzyki Quartetu po raz pierwszy.

Po koncercie członkowie zespołu rozdawali autografy, których wiele znalazło się na zakupionych przez słuchaczy płytach dostępnych podczas koncertu. Po godzinie 23, po zakończeniu koncertu, doczekaniu autografów i rozmowie z artystami nie pozostało nic innego, jak wyjść na dwudziestostopniowy mróz, mając jednak ze sobą wspomnienia dźwięków czy też, jak wiele z osób, płyty bandu Rafał Sarnecki Quartet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy artykuł 5:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.