Facebook Google+ Twitter

Rafał Sonik drugi w Atacama Rally w Chile. Polak zdobył czwarty Puchar Świata

Rafał Sonik zdobył Puchar Świata. Polakowi wystarczyło drugie miejsce w rajdzie Atacama Rally. To już czwarty puchar świata tego zawodnika.

 / Fot. materiały prasowe (aip)Na jedną rundę przed zakończeniem sezonu Rafał Sonik wywalczył swój czwarty Puchar Świata. Zawodnik ‪ORLEN Team‬ ukończył chilijski klasyk na drugim miejscu, przypieczętowując zwycięstwo w tegorocznym cyklu Pucharu Świata.

Trudny technicznie i nawigacyjnie rajd Atacama Rally wygrał Ignacio Casale. Na ostatnim odcinku Rafał Sonik, reprezentujący barwy ORLEN Team, stracił do zwycięzcy tylko 38 sekund. W klasyfikacji generalnej Polak zajął wysokie drugie miejsce zapewniając sobie zwycięstwo w całym cyklu.

"Na ostatnim odcinku specjalnym było piekielnie zimno! Słona para wodna osadzała się na goglach i musiałem 50 km jechać bez nich, żeby cokolwiek widzieć. Na mecie nie brakowało jednak radości, bo ukończyłem kolejny rajd. W przeciągu ostatnich czterech lat, mam jak na razie stuprocentową skuteczność w dojeżdżaniu do mety. Mam nadzieję, że poprawię swoje statystyki w Maroku na początku października" – powiedział Rafał Sonik. Dla tegorocznego zwycięzcy Dakaru to już czwarty Puchar Świata zdobyty w rajdach terenowych.

"Raz w roku jest taka chwila, kiedy można unieść w górę kolejny palec dłoni reprezentujący zdobyty tytuł w Pucharze Świata. Taki moment jest teraz, więc chcę podziękować wszystkim, którzy mi kibicowali. Wygraliśmy w 2010 roku, 2013, 2014 i 2015 roku. Dziś na podium w La Serenie pokażę również gest, który najbardziej sobie cenię - gest wiktorii. Jak zawsze w czystych, biało-czerwonych rękawiczkach" – dodał zawodnik ORLEN Team.

Przed zawodnikiem ORLEN Team jeszcze jeden występ w Pucharze Świta. Quadowiec wystartuje w szóstej rundzie Pucharu Świata w Maroku. Rajd Marocco Rally (3-9.10) będzie ostatnim etapem przygotowań do przyszłorocznego Dakaru.
Klasyfikacja generalna Atacama Rally – Quady

1. Ignacio Casale (CHL) 12:53.21 2. Rafał Sonik (POL) + 13.22 3. Mauro Almeida (URY) + 37:51.54

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.