Facebook Google+ Twitter

Rafał Ziemkiewicz: Kaczyński jest obecnie komendantem Polski

Według Rafała Ziemkiewicza ludzie na najwyższych stanowiskach w Polsce słuchają się Jarosława Kaczyńskiego, z czego wynika, że prezes PiS jest obecnie komendantem Polski.

Nie od dziś wiadomo, że idolem na którym wzoruje się Jarosław Kaczyński jest Józef Piłsudski. Po ostatnich wyborach parlamentarnych i zdobyciu dużej władzy w Polsce prezes PiS zaczął być nazywany nowym naczelnikiem państwa. Stanisław Janecki z "W Sieci" stwierdził nawet, że takie stanowisko należałoby Jarosławowi Kaczyńskiemu stworzyć.

Z kolei Rafał Ziemkiewicz w swojej ostatniej audycji "Plusy dodatnie plusy ujemne" porównał Jarosława Kaczyńskiego do komendanta: "Zastanawiam się kim jest obecnie Jarosław Kaczyński? Kolega Janecki żartował, żeby stworzyć urząd naczelnika państwa dla niego, a ja na odpisywałem, że nie trzeba tworzyć urzędu, bo nie urząd ale pojęcie komendanta jest silne w polskiej świadomości i mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński jest obecnie komendantem, który wprawdzie żadnego stanowiska nie piastuje, ale piastują je ludzie, którzy go słuchają- i to wystarczy."- powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

p. Jadwigo, Staniszkis nie ma racji, prezes Kaczyński jeśli chodzi o "tak' opiera się o decyzje wyborcow a ci chcą sprawnego rządzenia o dotrzymywania wreszcie przez choć jedną , pierwszą partie. A jeśli chodzi o to że nawet Salomon nie zapelni pustego to się zgadzam ale narod szybko zapelni puste wystarczy mu w tym nie przeszkadzać. Owszem brakuje mi stwierdzenia obecnie rządzących - jest źle na dzień dzisiejszy z państwem wspierajmy go a nie domagajmy się dalszych ulg i przywilejow, ale wierze że na to przyjdzie czas. Na prawo przede wszystkim ale także na sprawiedliwość w dzieleniu wysilku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobne w link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz Lis resortowy dzidziuś, na Twitterze nawołuje by w Warszawie zrobić Majdan, taki w stylu kijowskim. Podobno są już chętni - Kopacz Komorowski, Petru, Niesiołowski i jeszcze kilku idiotów. Stawiają nawet barykady z mebli zajumanych z willi prezydenckiej w Klarysewie.A wszystko po to by ratować demokrację przed faszystami z PiS !Żeby im się zbytnio, nie nudziło, bo wieczory już chłodne, to jeden pan chce przynieść wiadro bimbru i tatara na zagrychę ! Stefek N będzie przygrywał na grzebieniu do tańca protestującym !

Trzyma za nich kciuki ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to ma być jakieś usprawiedliwienie? To Pani użyła argumentu o żarłoczności władzy, będąc zupełnie ślepą na to co dokonali bronieni przez Panią politycy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trwają ordynarne próby zrobienia z Prezydenta Komorowskiego pospolitego złodzieja. Może ekipa była niegospodarna, a może nie. Wszystko można, zaleznie od intencji, interpretować dwojako.
Ale,
panie Bąk,
należałoby z tym "podwędzaniem mebli" zacząć od zawartości ciężarówek, które po trzech miesiącach gospodarowania w pałacu i oczekiwania na prezydenta stryja wywieźli Dubienieccy.
http://www.tygodnikprzeglad.pl/ogolocony-palac/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"czym się kończy żarłoczność polityczna takich "wodzów" jak Kaczyński" - może podwędzeniem mebli z kancelarii? Pani Jadwigo, sekciarze pisowscy z jednej, bezmózgie lemingi z drugiej, nie lepiej odstawić na bok te wyzwiska i zająć się merytoryczną dyskusją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co nam "strateg'?
Przez słowo to rozumiem kogoś kto uruchamia narodową energię a choćby przez to że nie blokuje młodym najważniejszych stanowisk w państwie. Zostala jak widać po wynikach wyborow uruchomiona poważna energia wyborcza.
Bywały już formacje polityczne w Polsce z takim poparcie i wszystkie marnowały to nie dotrzymując obietnic lub co gorsza realizując taką samą politykę jak poprzednicy a glosząc co innego. Wyborcy odesłali już niektóre tego typu formacje poza parlament. Może ktos powiedzieć - bo inaczej sie nie da. Bo UE, bo Chiny i fala uchodźców.
Nieprawda. Wystarczy po prostu uruchomić energi spoleczeństwa, aktywność poprzez stwarzanie warunkow ku temu. Albo zwyczajnie mówiąc prawde - jest z pańswem naszym źle, tego a tego nie da sie zrobić ale Wy samu możecie to pomoc zmienić.
NP. 500 zl na dziecko. Alez sam dam chętnie sasiadce na jej dziecko coś w rodzaju stupendium szkolnego do szkoły puelęgniarskiej tylko stwórzcie do tego ramy prawne! A może już są?

Można adoptowac dziecko w Afryce poprzez misje to dlaczego nie w kraju? Pisze to nie dlatego że jestem omnibusem pomysłow tylko dlatego że patrzę realnie na rzeczywistośc. Po co ma ktoś "zatrudniać" na starośc ukraińska pielęgniarkę jak może to być wykształcone w szkole pielęgniarskiej polskie dziecko.
Przecież nawet w ZOO można adoptować zwierze i łozyć na psy w przytułkach. Jakie to proste prawda? Ale póki co trzeba dać wsparcie państwa rodzicom aby chcieli mieć więcej dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje trzy grosze, a lubię konkrety i poważna dyskusję zwlaszcze w tej sprawiew naszym portalu:
1. Stanowisko Prezesa cieszącej się najwikszym poparcie spolecznym partii to dość poważne zajęcie zwlaszcza w sferze amputowania rodzących sie także na prawicy ekstremizmów politycznych. Skuteczność prezesa w tej kwestii jak na razie = 150 procent?
2. Rzeczony Jarsoław był już premierem i ma zapewne sporo doświadczenia na tym stanowisku i świadomość jego ciężaru. Faktycznie przypadła mu rola nieformalna szefa doradców p. premier Szydło ale nie słyszałem aby brał za to gażę jak prof. Krzysztpof Szczerski w kancelarii Prezydenta Dudy.
3. Powyższe nie zamyka postawy gdybania że dożywotnio i nieformalnie p. Kaczyński jest już duchowo kimś w rodzaju naczelnika Piłsudskiego. Pilsudski nie przegrywał...

Kim jest? Na pewno nie jest kimś w rodzaju dawnego wladcy walczącego na czele jakiejs armii. Chyba że duchowo. Bo jak uczy historia Polski polscy wladcy nieraz wygrywali swoje victorie jak Sobieski pod Wiedniem ( nue wykorzystana hustorycznie bo nue zawarto kolejnego "wieczystego" pokoju z Turcją) ale i przegrywali jak Warneńczyk pod Warną.
Nie był królem ale poległ "na pierwszej linii" w katastrofie Prezydent Lech Kaczyński - na pewno to doświadczenie ze ŚP bratem rzutuje na to co się dzieje.
Czy Polska może pozwolic sobie na kolejną podobną narodową przegraną? W sensie utraty całej grupy przywódców? Musi chyba zostac ktos przy życiu dla dobra nas wszystkich. Choc jeden - narodowy strateg. Czy tego chcemy czy nie.Koniec kropka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:

http://natemat.pl/162685,mocny-wywiad-prof-staniszkis-kaczynskiemu-sa-skladane-holdy

"Profesor Jadwiga Staniszkis wielokrotnie wyrażała swój podziw dla Jarosława Kaczyńskiego jako znakomitego polityka, dobrego zarówno w kampanii jak i w gabinetowych układankach. W najnowszym wywiadzie mocno krytykuje zarówno byłego premiera, jak i prezydenta Andrzeja Dudę.

Staniszkis uważa, że po przejęciu władzy Prawo i Sprawiedliwość stało się aroganckie. Ocenia, że sprawę Mariusza Kamińskiego można było "załatwić inaczej". Zauważyła, że politycy PiS-u dążą do umocnienia swojej władzy. Utyskiwała również na brak przeciwwagi dla Jarosława Kaczyńskiego, która może rodzić pokusę zagarniania władzy.

"Połączone jest to z obawami, że likwidowanie wolności nastąpi w mediach publicznych. To wszystko świadczy o bezsilności i kompleksach, a nie sile władzy. Jest takim irytującym i niebezpiecznym odreagowywaniem oraz swoistą „polityką statusową” typu „możecie mi naskoczyć” - mówiła profesor w wywiadzie....
... Socjolog zauważyła również, że w partii rządzącej coraz więcej jest potakiwaczy w miejsce ludzi prowadzących polityczną dyskusję. To zaś może się odbić na Jarosławie Kaczyńskim, który otoczony jest oportunistami.
"Ciągle podziwiam Jarosława Kaczyńskiego. Ale ustawił się w roli, w której składane są mu hołdy. Widać po jego twarzy, że jego też to drażni. To rola bardzo niebezpieczna, bo są pokusy działania „po bandzie”. A jest otoczony wieloma miernotami, ludźmi, którzy doszli do tego obozu, oportunistami, którzy w nadgorliwości idą dalej. To jest fatalne. Uważam, że młodzi wyborcy, którzy dali PiS-owi zwycięstwo, odwrócą się. Bo to, co się dzieje jest trudne do strawienia." - mówi Staniszkis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Bartłomiej Bąk - oczywiście, że boli.
Ale was - sekciarzy pisowskich też zacznie boleć, tylko jeszcze o tym nie wiecie i brak wam wyobraźni, czym się kończy żarłoczność polityczna takich "wodzów" jak Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.