Facebook Google+ Twitter

Rafał Ziemkiewicz kontra Janusz Korwin-Mikke w TV Praga

To trzeba koniecznie zobaczyć: w sobotę o godzinie 15:00 odbędzie się pojedynek na słowa pomiędzy gigantami polskiej prawicy, Januszem Korwin- Mikke oraz Rafałem Ziemkiewiczem.

Telewizja Praga to nowa telewizja internetowa, która wczoraj rozpoczęła nadawanie. Już w sobotę na jej antenie dojdzie do starcia gigantów polskiej prawicy, naprzeciw siebie usiądą: Rafał Ziemkiewicz oraz Janusza Korwin- Mikke. Panowie kiedyś działali razem w UPR; Rafał Ziemkiewicz był rzecznikiem prasowym Korwin- Mikkego.

Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i Ziemkiewicz wraz innymi, byłymi politykami UPR stał się krytykiem Korwina. Twierdzi, że Korwinowi bardziej zależy na byciu celebrytą niż na skuteczności w polityce i w ten sposób oszukuje naiwnych ludzi, którzy mu ufają. Podobną opinięwyraził kolejny, były rzecznik prasowy Korwin- Mikkego, Łukasz Warzecha. Przyrównał on działalność partii politycznych Korwin- Mikkego do sekty: "To ten sam rodzaj fascynacji, który przyciąga ludzi do sekt. W sekcie guru oferuje receptę na łatwe osiągnięcie szczęścia i zrozumienie wszechświata. Dokładnie to samo oferuje lider KNP swoim wyznawcom. Znaczna część z nich szczęśliwie orientuje się po pewnym czasie – na ogół dzieje się to wraz z wchodzeniem w dojrzałe życie – że padli ofiarą swego rodzaju oszustwa. Niestety – bardzo często zachowują uraz do jakiejkolwiek formy działalności publicznej lub przeciwnie – spragnieni rzeczywistej polityki i płynących z niej korzyści, wyszedłszy z Korwinowej piaskownicy, stają się najbardziej cynicznymi graczami na dużej scenie."

Ostatnio Ziemkiewicz skrytykował Korwin- Mikkego za jego antyrosyjskie wypowiedzi na temat Ukrainy(Korwin- Mikke powtórzył za Putinem, że w Polsce byli szkoleni "terroryści z Majdanu") i między innymi z tego powodu nie przyszedł na konwent Kongresu Nowej Prawicy. Dla Korwin- Mikkego Ziemkiewicz stał się zdrajcą, który swoją niezależność publicystyczną sprzedał za pisowskie srebrniki. Będzie zatem w sobotę co wyjaśniać i o czym dyskutować.

Start o godzinie 15:00. Można ją obejrzeć tutaj.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, czy nagły przypływ punktów procentowych dla Nowej Prawicy jest w głównej mierze faktyczną zasługą kobiet odchodzących od PiS i PO...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.