Facebook Google+ Twitter

Rafał Ziemkiewicz krytykuje PiS: Kaczyński jest sam sobie kretem

Rafał Ziemkiewicz przyłącza się do grona komentatorów sceny politycznej, którzy twierdzą, że fenomenalna siła partii rządzącej, bierze się z nieudolności opozycji.

 / Fot. W24Grzegorz Miecugow z TVN24, podczas programów "Szkło Kontaktowe", wielokrotnie mówił o zaniedbaniach obecnej władzy i dowodził, że hegemoniczna siła PO, bierze się z wyjątkowej słabości PiS: "Ludzie wolą już nieudolną PO, niż PiS, który się zastanawia czy brzoza urwała skrzydło samolotu Tu-154 i doprowadziła do katastrofy smoleńskiej" - mówił. Trudno posądzać Rafała Ziemkiewicza o wyjątkowe uczucia do dziennikarza TVN24. Publicysta "Uwarzam, rze" wielokrotnie krytykował Miecugowa za jego sformułowanie: "demony patriotyzmu", a jednak w tej sprawie podziela jego pogląd i pisze:
"Co ciekawe, gdy PiS dostał do ręki wspaniały prezent w postaci wystąpienia Radosława Sikorskiego w Berlinie temat rzeczywiście dzielący scenę polityczną w pożądany sposób, bo Palikot i Miller natychmiast pospieszyli z rytualnymi wyrazami euroentuzjazmu - natychmiast po swojemu przefajnował, dyskredytując się histeryczną retoryką i zapowiedziami postawienia ministra przed Trybunałem Stanu". Gdybyśmy nie znali autora tych słów, i zapytani, kto je napisał, raczej wskazalibyśmy Monikę Olejnik czy Tomasza Lisa, ale nie Rafała Ziemkiewicza. Jak widać publicysta "Rzeczpospolitej" wyjątkowo się zgadza z dziennikarzami, których sam wielokrotnie krytykował.

5 grudnia cały dzień dziennikarze TVN24 naśmiewali się z PiS za "poszukiwanie kreta"; w programie "Tak jest" Andrzej Morozowski oraz Tomasz Knapik ironicznie pytali skąd pochodzi ów "kret" - z KGB, WSI czy STASI? Śmieje się również z tego Rafał Ziemkiewicz i pisze: "Osobiście obawiam się, że, niestety, Kaczyński sam sobie jest tym "kretem".

Kuba Wojewódzki jest dla Ziemkiewicza oraz prawicowych publicystów "wcieleniem zła", uosabiającym cały salon III RP. Znany juror muzyczny powiedział o Kaczyńskim, że jest: "specyficznym skrzyżowaniem zbawiciela z rewolucjonistą". A co na to sam Ziemkiewicz? Znany pisarz wielokrotnie nazywał PiS "sektą", a w ostatnim artykule pt."Czasy wielkiej impotencji" czytamy: "Co do PiS, jego jedynym programem pozostaje od dawna Jarosław Kaczyński, a podstawą funkcjonowania – emocjonalny związek, jaki istnieje pomiędzy rozgoryczonymi biegiem spraw patriotami i tradycjonalistami a liderem, który za wierność tym samym przekonaniom cierpi prześladowania ze strony mediów i establishmentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.