Facebook Google+ Twitter

RAFAMET NA TARGACH W SAO PAULO

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-30 12:29

- Firma RAFAMET budziła spore zainteresowanie, odbyliśmy wiele ciekawych spotkań - tak Rajmund Jarosz, Kierownik Sprzedaży RAFAMET S.A., ocenia udział firmy RAFAMET w targach NT EXPO 2014.

Wydarzenie miało miejsce w Sao Paulo, w Brazylii, w dniach 11-13 listopada 2014 roku. W targach uczestniczyło wielu przedstawicieli najważniejszych firm z branży kolejowej z całego świata.


Ubiegłoroczna edycja targów NT EXPO była siedemnastą z kolei. Przedstawiciele spółki z Kuźni Raciborskiej, choć uczestniczyli w wydarzeniu po raz pierwszy, oceniają ją pozytywnie.
- Generalnie frekwencja na targach była dość wysoka, mile zaskoczyła. Osobiście, nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania tą branżą w Brazylii; kraju gdzie tak naprawdę pasażerski, międzymiastowy transport kolejowy dopiero raczkuje. Frekwencja miała niewątpliwie swoje odbicie w liczbie odbytych przez nas spotkań i rozmów handlowych - przyznaje Rajmund Jarosz, Kierownik Sprzedaży RAFAMET S.A.

To największe tego typu przedsięwzięcie na terenie Ameryki Południowej. Jak podkreśla R. Jarosz, wydarzenie to można zaliczyć, oczywiście poza berlińskim Innotrans, do jednych z najważniejszych imprez branży kolejowej na świecie. Na tym, z uwagi na specyfikę sektora kolejowego w Brazylii, porównania się jednak kończą. - Brazylia jest krajem o tak naprawdę słabo rozwiniętej infrastrukturze kolejowej. Przewozy pasażerskie koncentrują się wokół metra, tramwajów i kolei podmiejskich. Istnieją co prawda plany rozbudowy infrastruktury przewozów pasażerskich. Na początku między największymi miastami Brazylii - Sao Paulo a Rio de Janeiro - a docelowo planowane są połączenia kolejnych większych miast. Niemniej jednak, jest to prawdopodobnie kwestia najbliższej dekady lub nawet kilkunastu lat - ocenia kierownik sprzedaży RAFAMET S.A.

Warto przypomnieć, że maszyny z Kuźni Raciborskiej pracują już w Ameryce Południowej, m.in. w Argentynie, Peru, Chile, Wenezueli czy Kolumbii. - Do Brazylii w ostatnim okresie sprzedaliśmy kilka obrabiarek. Po targach pojawiła się kolejna szansa, by RAFAMET mógł wejść na brazylijski rynek szerszym frontem. To duży i perspektywiczny rynek, a zainteresowanie naszą ofertą było naprawdę spore. Jednak udział w targach to dopiero pierwszy krok naszej strategii. Zdajemy sobie sprawę, mając na uwadze uwarunkowania geopolityczne, że pozyskanie rynku brazylijskiego zabierze nam jeszcze trochę czasu i będzie wymagało dużego wysiłku. Brazylia bowiem jest krajem zamkniętym na dostawców/producentów zagranicznych, obwarowanym wieloma barierami wejścia, chociażby wysokimi podatkami, czasochłonnymi procedurami celnymi itp. Trzeba je niestety umieć pokonać, by cieszyć się sukcesem - przyznaje R. Jarosz.

Udział przedstawicieli RAFAMET-u na targach NT EXPO nie ograniczał się jedynie do rozmów z uczestnikami wydarzenia. Spółka z Kuźni Raciborskiej zaznaczyła swoją obecność podczas specjalnej konferencji tematycznej w ramach odbywających się targów.

- Targi poprzedziła konferencja poświęcona promocji szeroko rozumianego polskiego sektora kolejowego. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Poznaj potencjał polskiego przemysłu kolejowego i otwórz się na nowe możliwości”. Po prezentacji polskich producentów taboru kolejowego takich jak PESA czy NEWAG, przyszedł czas na prelekcje reprezentantów firm z Polski obecnych na targach w Sao Paulo - wyjaśnia Rajmund Jarosz. - Z naszej strony zaprezentowaliśmy najważniejsze kierunki oraz obszar działalności firmy, przedstawiliśmy możliwości produkcyjne oraz paletę obrabiarek przeznaczonych właśnie dla tego segmentu rynku. W szerokim gronie słuchaczy byli zarówno przedstawiciele firm brazylijskich, jak i innych państw Ameryki Pd. - dodaje R. Jarosz.
W kolejnym dniu targów przedstawiciele RAFAMET-u wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym dla polskich firm w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w Sao Paulo.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele firm związanych z szeroko rozumianą branżą kolejową, operatorzy odpowiedzialni za transport pasażerski i towarowy, usługi serwisowe, a także reprezentanci stowarzyszeń branżowych. Jak podają organizatorzy targów w, NT EXPO 2014 wzięło udział ponad 8300 osób, a swoją ofertę zaprezentowało przeszło 200 wystawców z całego świata, w tym takie firmy jak Alstom, Bombardier czy CSR.


* * *
RAFAMET S.A.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *

Kontakt:
www.rafamet.com.pl


Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
+ 48 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.