Facebook Google+ Twitter

Rafineria w Możejkach będzie miała nowego inwestora?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-20 17:04

Największy litewski dziennik "Lietuvos Rytas" napisał, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy rafineria w Możejkach może mieć nowego inwestora. Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec dał do zrozumienia, że taka ewentualność jest bardzo możliwa.

Według dziennika "Lietuvos Rytas", Polska już od trzech lat bezskutecznie próbuje przekonać litewskie władze do sprzedaży przedsiębiorstwa "Kłajpedzka Nafta". Wczoraj w tej sprawie polski wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski spotkał się z litewskim ministrem energetyki Arvydasem Sekmokasem. Ministrowie omówili też potrzebę budowy rurociągu z Możejek do Kłajpedy. Budowa ta jest jednak uzależniona od przejęcia przez PKN Orlen kontroli operacyjnej nad "Kłajpedzką Naftą".

Dziennik "Lietuvos Rytas" napisał, że wiceminister Budzanowski zarzucił kierownictwu "Orlen-Lietuva", generuje duże straty i nie potrafiło w ciągu trzech lat stworzyć sieci stacji benzynowych na terenie Litwy. Na razie Polakom udało się wymusić na Litwinach obietnicę, że zostanie wyremontowany odcinek drogi kolejowej Możejki-Renge. Ma to być pierwszy krok do ograniczenia kosztów logistycznych "Orlen-Lietuva".

PKN Orlen kupił litewską rafinerię w Możejkach w grudniu 2006 roku. Od początku zainteresowanie odkupieniem udziałów PKN-u byli zainteresowani Rosjanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.