Facebook Google+ Twitter

"Rage" - wycieczka na pustkowia. Recenzja gry

"Rage" to nowa gra zasłużonego studia id Software, które wcześniej wyprodukowało takie marki jak Wolfenstein, Doom i Quake. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec tego tytułu były ogromne.

Id Software przyzwyczaiło graczy do dwóch rzeczy - do tego, że każdy tytuł, który wypuszczają, technologicznie wyprzedza epokę oraz że są specjalistami od perfekcyjnie zrealizowanego strzelania. Czy RAGE spełnia pokładane w nim nadzieje?

Chcesz dowiedzieć się więcej o grze "Rage"? Zajrzyj na giernik.pl!

Złe dobrego początki

Testowałem "Rage" w wersji na komputer osobisty (dostępne są także edycje na konsole Xbox 360 i Playstation 3). Trzeba, niestety, napisać to jasno i wyraźnie - to, co działo się z grą, w momencie premiery, wołało o pomstę do nieba! Żeby uruchomić "Rage", musiałem najpierw przez dwie godziny przeszukiwać fora internetowe, aby w końcu odnaleźć odpowiednie sterowniki do mojej karty graficznej. Bez tego do tytułu nie dało się podejść.

Kolejnym szokiem był niemal całkowity brak ustawień graficznych w grze. "Rage" miał sam rozpoznawać nasz sprzęt i dostosowywać się do niego.. Niestety, ten system nie działał poprawnie i w większości wypadków bez żadnego uzasadnienia obniżał jakość grafiki. Kłopoty częściowo rozwiązała wydana później łatka, a w drodze są kolejne poprawki. Powoli więc problemy technologiczne odchodzą w przeszłość.

Pustkowia
Kiedy już uda się "Rage" włączyć, to zostaniemy przeniesieni do świata, który przypomina pustkowia z filmu "Mad Max". W tym uniwersum ziemia została zniszczona przez uderzenie meteorytu. Część starannie wyselekcjonowanych ludzi mogło skryć się przed kataklizmem w podziemnych bunkrach nazwanych arkami.

Mieli oni przespać w kriogenicznym śnie czas uderzenia i kilka najbliższych lat, aby potem przebudzić się i odbudować świat. Bohater "Rage" budzi się w jednej z takich ark po ponad 100 latach i na własnej skórze przekonuje się, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Czytaj więcej -->

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.