Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32522 miejsce

Rage-Race 2009. Checkpoint Brudzew

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-05 13:23

W piątek 3 lipca, uczestnicy tegorocznej edycji imprezy motoryzacyjno-lifestyle'owej Rage-Race zawitali w checkpoint nr 3, którym na ten dzień stał się Brudzew.

Przy boisku GKS Kasztelanii podziwiać można było najszybsze i najdroższe samochody z całej Polski i Europy. Władze gminy Brudzew postarały się, aby trasa tego ekskluzywnego rajdu przebiegała przez ich miasto. Ponadto podczas imprezy odbył się rowerowy wyścig crossowy, a także koncert zespołu rockowego De.Facto.

Jeden z wielu ekskluzywnych samochodów, które przejeżdżały przez Brudzew. / Fot. Marcin Derucki (mojturek.blogspot.com)Rage-Race to pierwsza i jak na razie jedyna impreza w Polsce, która łączy w sobie turystykę samochodową, przygodę, a także ekskluzywny styl życia. Organizatorzy wyznaczają na mapie Polski kilka checkpoint'ów, na których będą czekały na uczestników Rage-Race różne, dziwne zadania. Uczestnikom znane są jedynie największe miasta, przez które będą musieli przejechać. Szczegóły trasy są nieznane, aż do dnia imprezy. Za zaliczenie każdego punktu poszczególne teamy dostają określoną liczbę punktów, które zadecydują o ich zwycięstwie. Każda z załóg, składająca się z kierowcy i pilota, przemierza trasę po drogach publicznych według obranego przez siebie kursu.

Pomysł na Rage-Race został zaczerpnięty z filmu Hala Needhama "The Connonball Run", gdzie bohaterowie chcąc zdobyć ogromną nagrodę przemierzają Stany Zjednoczone, aby dotrzeć do mety.

Pani pilot. / Fot. Marcin Derucki (mojturek.blogspot.com)Rage-Race organizowany jest od 2007 roku, zawsze w okresie letnim. Przyciąga on osoby zafascynowane pięknymi i szybkimi autami, które chcą zaznać klimatu rywalizacji i dobrej przygody. Po raz pierwszy, w tym roku w wyprawie przez Polskę wzięły udział teamy zza granicy.

Uczestnicy trzeciej edycji RR wystartowali z Warszawy, aby kolejnego dnia zdobyć metę, którą był hotel Haffner w Sopocie. Zanim jednak zakończą swoją pełną przygód wyprawę przejadą m.in. przez Łódź, Środę Wielkopolską, Poznań, Szczecinek, Koszalin oraz Ustkę. A przede wszystkim przez Brudzew. Łącznie, przez trzy dni, uczestnicy pokonają ok. 1500 km. Zainteresowanie tegoroczną edycją było tak duże, że organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę miejsc dla uczestników do 60.
- Tak duże zainteresowanie startem w RR09 utwierdza nas w przekonaniu, że Rage-Race to dobry pomysł - mówi Robert Rasiński, pomysłodawca i jeden z organizatorów imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.