Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20204 miejsce

"Ragtajmy" Marcina Maseckiego na Podzamczu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-05-12 15:18

18 maja o godz. 20.00 w Pawilonie Artystycznym na warszawskim Podzamczu Marcin Masecki razem z Jerzym Rogiewiczem zagrają koncert pt.”Ragtajmy”.

 / Fot. materiały organizatoraMarcin Masecki to jeden z najwybitniejszych polskich pianistów, który w każdej z odsłon muzycznych konsekwentnie dokonuje charakterystycznej dla siebie syntezy gatunków. Na koncercie w Pawilonie Artystycznym zaprezentuje zbiór oryginalnych amerykańskich ragtajmów oraz ich polskich i niemieckich odpowiedników.

Artysta zasłynął przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność, która stała się jego znakiem rozpoznawczym. W przyszłym roku wydaje już piątą solową płytę z repertuarem klasycznym (Nokturny Chopina), prowadzi szereg zespołów różnej maści i wielkości (jazzowy sekstet Profesjonalizm, orkiestra dęta Polonezy), współpracuje z orkiestrami kameralnymi (Capella Cracoviensis, Arte dei Suonatori, Poznańska Filharmonia), oraz tworzy improwizowane projekty z muzykami z bardzo zróżnicowanych środowisk (Ziv Ravitz, Barry Guy, Tomasz Stanko). W tym roku był współtwórcą warszawskiego festiwalu Transkrypcje, prezentującego dziewięć symfonii Beethovena opracowaniach na kameralne składy. Jest regularnie zapraszany jako kompozytor przez festiwale i zespoły, ostatnio na wrocławskim Jazztopadzie odbyła się premiera jego utworu “Płaczemy” na chór żeński i big band.

Jerzy Rogiewicz to urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół. Od 2010 współpracuje z Marcinem Maseckim (zespoły “Profesjonalizm”, “Warszawska Orkiestra Rozrywkowa”, “Polonezy”, trio V/TLD z DJ Lenarem). Jest również członkiem rockowego zespołu Der Father (płyta Wake Up, Lado ABC, 2014). Nagrywał i występował z takimi artystami jak Toshinori Kondo, Kazuhisa Uchihashi, Joanna Halszka Sokołowska, DJ Lenar, Tomasz Duda, Paweł Szamburski i Janusz Muniak. Specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce improwizowanej, choć równie chętnie gra i pisze piosenki.


Impreza biletowana / Bilety : https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/marcin-masecki/

Organizatorem koncertu jest Stołeczna Estrada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.