Facebook Google+ Twitter

Rainer Hoess, wnuk komendanta Auschwitz apeluje, by wziąć udział w wyborach

Wnuk Rudolfa Hoessa, komendanta obozu Auschwitz-Birkenau wystąpił w spocie pt. "Nigdy nie zapominaj. Zagłosować" przygotowanym przez Ligę Młodych Szwedzkiej Socjaldemokracji.

 / Fot. zrzut ekranu"Jeżeli zapomnimy, historia się powtórzy" - ostrzega Rainer Hoess, wnuk komendanta Auschwitz-Birkenau w spocie zachęcającym do głosowania w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Akcję #NeverForgetToVote przygotowała Liga Młodych Szwedzkiej Socjaldemokracji, która ostrzega w ten sposób przez wzrostem znaczenia skrajnej prawicy w Europie.

"Wiele razy chciałem zaprzeczyć mojej przeszłości, być kimś innym. Nigdy nie możemy zapomnieć naszej przeszłości, bez względu na to jak bardzo boli. Jeżeli zapomnimy, historia się powtórzy. Obawiam się, że to dzieje się teraz" - mówi Hoess i stwierdza, że w Europie rośnie poparcie dla partii skrajnie prawicowych. Dodaje również, że demokracja i prawa człowieka nie są dane na zawsze.

Rudolf Hoess był komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau od 4 maja 1940 r. do 1 grudnia 1943 r. 2 kwietnia 1947 r. Najwyższy Trybunał Narodowy w Warszawie skazał go na karę śmierci. Powieszono go 16 kwietnia 1947 r. na terenie obozu Auschiwitz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Życie przynosi niespodzianki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.