Facebook Google+ Twitter

Rajcy mieszkańcom Sieradza

Wczoraj wieczorem w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się koncert kolęd, pastorałek i poezji zatytułowany "Rajcy mieszkańcom Sieradza".

Rajcy miejscy podczas koncertu. / Fot. Piotr Andrzejak Podczas koncertu można było wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu "Rodziny Owczarków". Zespół wykonał m.in. utwory: "Hej bracia", "Przybieżeli do Betlejem", "Jaki jest dzień". Między występami zespołu prezydent, radni i zaproszeni goście śpiewali kolędy i pastorałki oraz recytowali poezję.

Prezydent Sieradza Jacek Walczak wyrecytował wiersz Jana Kasprowicza pt. "Przy wigilijnym stole", a radna Barbara Mrozowska-Nieradko przeczytała piękny utwór pt. "Pomyślności bożej" - ks. Jana Twardowskiego.

W rozmowie z Wiadomościami24.pl. prezydent Sieradza Jacek Walczak podkreślił, że było to ciekawe wydarzenie. - Koncert odbył się w miłej atmosferze. Różni ludzie, o różnych poglądach politycznych w jednym miejscu spędzali przyjemnie czas. To miłe, że przedstawiciele wszystkich opcji politycznych wznieśli się ponad podziały. Jak najbardziej należy takie spotkania organizować i w następnych latach - uzasadniał Walczak.

Mieszkanka Sieradza, pani Agnieszka w rozmowie dla Wiadomości24.pl: - Zobaczyłam tych ludzi z innej strony, a nie tylko jako przedstawicieli władz miasta. Chętnie wybiorę się tu ponownie za rok.

Tym razem prezydent miasta, jego zastępca i radni, po tej imprezie nie zostaną rozliczeni z podejmowanych
decyzji, a jedynie z umiejętności stworzenia świątecznego nastroju. Mieszkańców Sieradza na wspólne kolędowanie zaprosili prezydent Sieradza, Rada Miejska oraz Miejski Dom Kultury. Wstęp na koncert był bezpłatny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wszędzie bywa tak miło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.