Rajd Dakar: 4. dnia rajdu Przygoński najlepszy z Polaków

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 08:17

Podczas czwartego etapu Rajdu Dakar świetnie spisał się najmłodszy z motocyklistów ORLEN Teamu Jakub Przygoński.

Polak zajął wysoką siódmą lokatę i dzięki temu nadrobił część strat z poprzedniego dnia. Jacek Czachor na mecie był 26, a Marek Dąbrowski - 61. Krzysztof Hołowczyc, mimo niewielkich problemów z przebitą oponą, zameldował się na mecie z 16 czasem i w klasyfikacji generalnej jest 6. Wygrał - kolejny raz Francuz Stefan Peterhansel, który wyprzedza Hołowczyca o godzinę i 38 sekund.

Polski kierowca przyznał na mecie, że emocji nie zabrakło. Szczególnie na początku etapu, gdy polski zespół utknął na wydmach, przez co stracił kilka minut.

Rajd Dakar pokazuje swe prawdziwe oblicze. Morderczy poniedziałkowy etap dał się wszystkim zawodnikom we znaki. Sporej liczbie załóg nie udało się powrócić na biwak do późnych godzin nocnych. Z tego powodu czwarty odcinek specjalny został skrócony z 203 do 160 kilometrów, a start opóźniony.