Rajd Dakar: Przygoński siódmy na mecie 6. etapu rajdu

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-07 20:29

Motocyklista Jakub Przygoński zajął siódme miejsce na mecie szóstego etapu Rajdu Dakar, którego trasa prowadziła z Antofagasty do Iquique i miała dłuość 598 kilometrów, w tym 180 kilometrów odcinka specjalnego.

Na 18. pozycji etap ukończył Jacek Czachor, a na 34. miejscu dojechał Marek Dąbrowski. Krzysztof Jarmuż był 52.

Wygrał Hiszpan Marc Coma przed Francuzem Cyrilem Despres, który jest liderem klasyfikacji generalnej Rajdu. Przygoński zajmuje 15. miejsce, Czachor jest 17., Jarmuż 36., a Dąbrowski 45.

Kierowca Krzyszotof Hołowczyc zajął dziewiąte miejsce i w klasyfikacji generalnej wrócił na piątą pozycję. Wygrał Francuz Stephane Peterhansel, a liderem jest Hiszpan Carlos Sainz, który dzisiaj zajął drugie miejsce.

W kategorii quadów czwarte miejsce zajął Rafał Sonik. Polak w klasyfikacji generalnej przesunął się na piątą pozycję. Na mecie etapu najszybszy był Marcos Patronelli, który jest liderem w tej kategorii.