Facebook Google+ Twitter

Rajd Elmot wygrał Kajetan Kajetanowicz, Leszek Kuzaj był czwarty

Rozgrywany w okolicach Gór Sowich Rajd Elmot obfitował w zaskakujące zwroty akcji. Kibice do końca zawodów nie byli w stanie przewidzieć, kto wygra rajd. Walka o pierwsze miejsce toczyła się między czterema kierowcami: Kajetanem Kajetanowiczem, Leszkiem Kuzajem, Tomkiem Kucharem i Grzegorzem Grzybem.

Kajetan Kajetanowicz, zwycięzca Rajdu Elmot 2007. / Fot. Jacek FilipekKajetan Kajetanowicz, który wygrał odcinek pierwszy, wygrywa również piąty i czternasty odcinek rajdu. Do tego czternastego odcinka plasował się w okolicach drugiego-trzeciego miejsca. Na piętnastym odcinku objął prowadzenie i nie oddał go już do mety ostatniego siedemnastego odcinka specjalnego. Kajetan Kajetanowicz wygrał swój pierwszy rajd w klasyfikacji generalnej.

Tomasz Kuchar nie wygrał w rajdzie żadnego odcinka specjalnego jednak wychodził na prowadzenie w rajdzie dwa razy. Po drugim odcinku specjalnym, na którym Leszek Kuzaj złapał kapcia oraz na odcinku ósmym i dziewiątym. Jego bardzo równa i rozważna jazda przyniosła sukces w postaci drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Sebastian Frycz po pierwszym odcinku zajmował szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzecim odcinku przeskoczył dotychczas piątego Pawła Dytkę. Podczas kolejnego czwartego odcinka znów awansował, tym razem na czwarte miejsce, które dotychczas zajmował Tomasz Kuchar. Na siódmym odcinku spadł na piąte miejsce, gdyż wyprzedził go odrabiający straty Leszek Kuzaj. Na ósmym odcinku awansował na czwarte miejsce, po pechu Grzegorza Grzyba który urwał koło. Na tym miejscu utrzymał się do czternastego odcinka specjalnego. Próbę numer piętnaście wygrał i awansował na trzecie miejsce, również dzięki „kapciowi” Leszka Kuzaja, który zepchnął mistrza Polski na czwarte miejsce. Ostatnie trzy odcinki specjalne nie przyniosły żadnej zmiany i Sebastian Frycz stanął na trzecim miejscu podium Rajdu Elmot.

Klasyfikacja generalna:
1.Kajetan Kajetanowicz – Jarosław Baran – Mitsubishi Lancer
2.Tomasz Kuchar – Jakub Gerber – Subaru Impreza
3.Sebastian Frycz – Jacek Rathe – Suzuki Ignis Super 1600
4.Leszek Kuzaj – Jarosław Baran – Subaru Impreza STi
5.Stefan Karnabal – Michał Kuśnierz – Mitsubishi Lancer
6.Michał Sołowow – Maciej Baran – Fiat Grande Punto Super 2000
7.Zbigniew Gabryś – Artur Natkaniec – Mitsubishi Lancer
8.Maciej Oleksowicz – Andrzej Obebowski – Subaru Impreza
9.Bartłomiej Grzybek – Michał Ranik – Mitsubishi Lancer
10.Mariusz Stec – Zbigniew Gruszka – Mitsubishi Lancer

Zobacz galerie zdjęć z: odcinka testowego, pierwszego odcinka
drugiego etapu Rajdu Elmot.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.