Facebook Google+ Twitter

Rajd Festiwalowy wygrał Adrian Mikiewicz

Pierwszy odcinek specjalny wygrał Mikołaj Kempa i został pierwszym liderem Rajdu Festiwalowego. Najszybszy na drugim odcinku był Krystian Pachuta, który dzięki temu zwycięstwu przejął prowadzenie w rajdzie do trzeciego odcinka.

Tablica 38. Rajdu Festiwalowego / Fot. Organizator Rajdu Festiwalowego.Na trzecim OS-ie najszybszy był Mariusz Małaszczycki. Dotychczasowy lider rajdu Krystian Pachuta wypadł z trasy na czwartym odcinku i wycofał się z dalszej rywalizacji. Ten odcinek specjalny wygrał Adrian Mikiewicz, dzięki temu awansował na drugą pozycję. Z kolei Mariusz Małaszczycki przyjechał na metę jako drugi. Po wycofaniu się dotychczasowego lidera Mariusz Małaszczycki objął prowadzenie w rajdzie i nie oddał go do ostatniego, dziewiątego odcinka specjalnego, wygrywając OS-y numer pięć, sześć i osiem. Zwycięzcą odcinków numer siedem i dziewięć był Sławomir Sawicki, który dzięki temu zajął trzecie miejsce w rajdzie.

Podczas porajdowego badanie kontrolnego, sędziowie zauważyli brak katalizatora w samochodzie Citroen C2 VTS R2, zwycięzcy rajdu Mariusza Małaszczyckiego. Po dyskwalifikacji tego kierowcy pierwsze miejsce w rajdzie zajął Adrian Mikiewicz, drugi był Sławomir Sawicki, a trzecie miejsce na podium przypadło Mariuszowi Nowocieniowi.

W klasie "gość", czyli klasie w której startują zawodnicy z licencjami RII, które na co dzień pozwalają im startować w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski walczyło czterech zawodników. Tylko dwóch z nich dotarło na metę rajdu. Z pojedynku między Zbigniewem Staniszewskim a Pawłem Dytko, zwycięstwo odniósł ten drugi. Obydwaj kierowcy startowali w Mitsubishi Lancerach. Na metę rajdu nie dotarł Karol Piątkowski, któremu na czwartym odcinku specjalnym zabrakło paliwa oraz Rafał Maliński, który wycofał się podczas piątego odcinka specjalnego.

Niektórym zawodnikom porajdowe badanie kontrolne przysparza wiele nerwów. Niemniej nerwowa atmosfera panowała przed startem rajdu. Po sprawdzeniu badań lekarskich zawodników okazało się, że zostały wystawione przez niekwalifikowanego lekarza. Organizator rajdu wykluczył jeszcze przed startem pięciu zawodników: Krzysztofa Szumowskiego, Tomasza Ziarko, R. Szczepaniaka i Ireneusza Pleskotę. Zawodnikom grozi zawieszenie lub odebranie licencji rajdowych.

Wyniki Rajdu Festiwalowego:
1. Adrian Mikiewicz / Karol Strzała - Opel Astra GSi
2. Sławomir Sawicki / Robert Hundla - Renault Clio Sport
3. Mariusz Nowocień / Michał Marcula - Peugeot 306 S16
4. Marcin Niewitecki / Jacek Nowaczewski - Peugeot 206
5. Marek Klementowicz / Piotr Klementowicz - BMW 318 IS
6. Grzegorz Świątecki - Piotr Walczak - Citroen Saxo VTS
7. Robert Smolarek / Witold Kubiniec - Peugeot 206 XS
8. Adam Zyser / Krzysztof Rubik - Peugeot 206 XS
9. Michał Gołąbek / Rafał Szebla - Opel Astra GSI
10. Arkadiusz Przybylski / Zbigniew Gruszka - peugeot 206 XS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.