Facebook Google+ Twitter

Rajd Jesienny 2009 Automobilklubu Wielkopolskiego

Już w najbliższą niedzielę 11.10.2009 Automobilklub Wielkopolski organizuje Rajd Jesienny 2009. W rajdzie może wziąć udział każdy, kto posiada sprawny samochód. Jest to świetna zabawa i okazja do zdrowej rywalizacji za kółkiem.

W rajdzie udział biorą samochody osobowe. / Fot. PAPTurystyczne rajdy samochodowe organizowane są przez Automobilklub Wielkopolski w weekendy raz na kilka tygodni. Polegają one na przejechaniu wyznaczonej przez organizatora trasy zgodnie z wytycznymi przekazanymi startującym załogom na starcie imprezy. Wytyczne te, stanowiące opisy, rysunki manewrów jakie należy wykonać na kolejnych skrzyżowaniach zebrane są w tzw. itinerer.

Oprócz trasy, elementem rajdu jest wykonanie prób samochodowych, czyli przejechanie w jak najkrótszym czasie specjalnego odcinka slalomu na zamkniętym, zabezpieczonym terenie pod okiem wykwalifikowanych sędziów sportu motorowego. Po zweryfikowaniu prawidłowości przejechania trasy rajdu oraz podsumowaniu wyników prób samochodowych startujące załogi są klasyfikowane na liście wyników. Najlepsze załogi otrzymują puchary i nagrody. Ci którym się nie udało zakwalifikować do czołówki, drobniejsze upominki.

Rajdy turystyczne odbywają się w normalnym ruchu miejskim po ulicach miasta. Kierowców obowiązują wszystkie zasady ruchu drogowego, za których łamanie grożą punkty karne! Uczestnikiem rajdu może zostać każdy kierowca posiadający sprawny samochód i ważne dokumenty. Załoga startująca w rajdzie musi się składać z kierowcy i pilota.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.